Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
0%
0%
Для повноцінної роботи на сайті, будь ласка, переверніть планшет в альбомний режим.
Браузер не підтримується

Ви використовуєте застарілий браузер. Будь ласка, оновіть ваш браузер, щоб переглядати сайт.

ПОДІЛИТИСЯ
29 червня 2020
Для пацієнтів

Чому важливе суворе дотримання температурного режиму онкопрепаратів?

дотримання температурного режиму онкопрепаратів

Для успішного лікування важливо не тільки вибрати найоптимальнішу схему, але й правильно використовувати препарати для хіміотерапії. Один з головних моментів – дотримання температурного режиму.

Що таке термолабільні препарати

Цитостатики – це хімічні сполуки. Активність та цілісність їх молекул залежить від температурного режиму. Це називають термолабільністю. Якщо показники термометру піднімаються вище або знижуються нижче передбаченої норми, то у препараті можуть:

наслідки недотримання

 • Початися небажані реакції компонентів.
 • Відбутися розпад діючих речовин.
 • Деактивуватися важливі внутрішньомолекулярні зв’язки.

Для кожного препарату оптимальна температура зберігання та транспортування різна. При придбанні ліків необхідно знати рекомендований температурний режим. Інакше можна купити призначений засіб, а ефекту від нього не буде. А у деяких випадках можлива й токсична дія через внутрішні реакції що сталися.

Створення безперервного холодового ланцюгу

Підтримка оптимальної температури необхідна протягом усього життєвого циклу препарату: від створення лікарського засобу до того моменту, коли він буде введений пацієнтові. Ця безперервність носить назву холодового ланцюгу. До ланок ланцюгу можна віднести:

ланки холодового ланцюгу

 • Створення препарату на виробництві або у лабораторії.
 • Зберігання готової продукції на складі.
 • Відвантаження та транспортування до аптеки та до місця використання.
 • Зберігання у лікарні до початку процедури ХТ.

Якщо на будь-якому з етапів відбудеться небажане коливання температури ефективність засобу знизиться.

Оптимальний температурний режим

Для більшості онкопрепаратів рекомендований температурний режим знаходиться у межах від +2 до +15 градусів за Цельсієм. Цей показник залежить від форми виготовлення препарату.

температурний режим препаратів

 • Таблетки та порошки: + 12-15 градусів.
 • Мазі та креми: + 5-10 градусів.
 • Ін’єкційні препарати: + 2-15 градусів.

Крім контролю температури медикаменти повинні бути захищені від:

 • прямого попадання сонячних променів;
 • розриву та пошкодження упаковки;
 • підвищеної вологості (для порошків та таблеток);
 • забруднення.

Для збереження хіміопрепаратів та контролю за температурою медикаменти транспортують спеціальними рефрижераторами (для великих партій) та у контейнерах (термобоксах) у окремих випадках.

Чи дотримується температурний режим у аптеках України та під час інтернет-продажу?

При лікуванні онкозахворювань, коли мова йде про життя пацієнта, дуже важливо, щоб усі деталі були враховані. Тому при покупці препарату потрібно бути впевненим, що температурний режим дотримувався та холодовий ланцюг не переривався.

На жаль, купуючи ліки в аптеці, пацієнт не завжди може бути впевнений в цьому. Навіть якщо у самому закладі ліки зберігаються при потрібній температурі про попередні ланки ланцюгу нічого не відомо. При покупці через інтернет або у «сірих» напівлегальних реалізаторів перевірити дотримання температурного режиму практично неможливо.

З точки зору безпеки вигідніше замовляти хіміопрепарати у організацій, які займаються одночасно виготовленням, зберіганням та реалізацією медикаментів. В цьому випадку весь шлях лікарського засобу від лабораторії до лікарні можна легко простежити. В Україні до подібних підприємств належить «Хемотека».

Як «Хемотека» дотримується температурного режиму

Онкофармацевтичний сервіс «Хемотека» розвиває в Україні культуру іменних екстемпоральних лікарських засобів. Працює сервіс за принципом персоналізованої медицини: ХТ молекули, дозування підбираються індивідуально. Персонально для кожного пацієнта готується препарат, який готовий до використання. Це забезпечує істотну економію матеріальних та фізичних коштів, а також кращий ефект від лікування.

температурний режим Хемотека

Одержання сировини

Дотримання температурного режиму починається ще на етапі транспортування та отримання субстанцій для виготовлення онкопрепаратів. Всі використовувані молекули зареєстровані в Україні та відповідають стандартам GMP.

Транспортування до місця застосування або до аптеки

Під час транспортування ХТ лікарських засобів «Хемотекой» суворо дотримуються всі правила перевезення токсичних продуктів та оптимальний температурний режим – від +2 до +8 0С. Для контролю за температурою застосовуються логери. Вони в процесі транспортування вимірюють та фіксують температуру. «Хемотека» застосовує логери фірм HUATO та ELITECH. Вони відповідають міжнародним вимогам GDP/GSP.

В результаті вжитих заходів всі препарати від «Хемотекі» повністю зберігають лікувальні властивості та приносять пацієнтам максимум результату.

Передача готової продукції в аптеках

При покупці хіміотерапевтичних препаратів у аптеках «Хемотекі» кожному покупцеві видається спеціальний термобокс в якому протипухлинний засіб зберігає свою активність. Контейнери виготовляються з пінополістиролу та погано проводять тепло.

Усередині термобоксів знаходяться спеціальні хладоелементи, які виконані з гелію. Залежно від розміру коробки та кількості елементів термін експлуатації розрахований на 20-45 годин.

Примітка!

Інформація, розміщена у цьому матеріалі, надається в ознайомлювальних цілях. Встановлення показань до лікування та призначення протипухлинних препаратів може робити виключно лікуючий лікар. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Автор: Центр персоналізованої фармації «Хемотека»