Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
0%
0%
Для повноцінної роботи на сайті, будь ласка, переверніть планшет в альбомний режим.
Браузер не підтримується

Ви використовуєте застарілий браузер. Будь ласка, оновіть ваш браузер, щоб переглядати сайт.

Принципи персоналізованого підходу в медицині

Персоналізована медицина при лікуванні раку

Персоналізована медицина — це сучасний підхід до профілактики, діагностики та лікування захворювання, при якому враховується весь спектр індивідуальних особливостей пацієнта, включаючи клінічні, антропометричні, генетичні та інші.

Мета цього напрямку — розробка персональних схем і засобів лікування, які характеризуються не тільки високою ефективністю, але й мінімальними побічними ефектами.

Персоналізована медицина як вирішення потреб онкології

Широко в клінічну практику персоналізована медицина увійшла саме як вирішення потреб онкології. Необхідність застосування інноваційних методик пояснюється:

 • різноманітністю генетичної варіабельності пухлин;
 • високою токсичністю цитостатиків;
 • високою вартістю препаратів для хіміотерапії.

Злоякісні новоутворення відрізняються не тільки видом і локалізацією. Ключове значення має генетична різноманітність.

Генетичний код ракових клітин у кожного пацієнта унікальний, як генетичний код самої людини. Саме генетична специфіка пухлини зумовлює стійкість захворювання до одного виду хіміотерапевтичних препаратів і високу чутливість до інших.

Точний розрахунок дози для хіміотерапії

Цитостатики, що використовуються при лікуванні онкологічних захворювань, згубно впливають не лише на пухлину, але й на клітини здорових тканин і весь організм в цілому. В ідеалі, хіміотерапія повинна бути на 100% згубною для ракових клітин і викликати мінімум побічних ефектів для організму пацієнта.

Головне завдання фахівця-онколога — точно визначити максимально ефективну і безпечну дозу хіміотерапевтичного засобу Головне завдання фахівця-онколога — точно визначити максимально ефективну і безпечну дозу хіміотерапевтичного засобу.

При виборі дозування лікар враховує:

 • масо-ростовий пацієнта;
 • вік;
 • анамнез;
 • супровідні хвороби;
 • індивідуальну переносимість.

Персоналізований підхід до лікування пацієнта дозволяє визначити найбільш ефективний для конкретного виду пухлини комплекс хіміотерапії, застосувати протипухлинні засоби в максимально ефективному дозуванні і уникнути важких побічних ефектів для організму пацієнта.

Зниження витрат на лікування

Додаткова перевага персоналізованої медицини — можливість знизити витрати на лікування. При промисловому виробництві кількість лікарського засобу постійна. Щоб отримати необхідну дозу, пацієнт змушений купувати препарат «із запасом», через що після курсу хіміотерапії утилізується до 35% лікарського засобу.

Додаткова перевага персоналізованої медицини — можливість знизити витрати на лікування

Додаткова перевага персоналізованої медицини — можливість знизити витрати на лікування.

При персоналізованому виготовленні препарату пацієнт платить тільки за потрібну кількість ліків. Зарубіжна практика показала, що застосування персоналізованих методів дає можливість істотно знизити смертність як безпосередньо від онкологічних захворювань, так і від неправильно призначених препаратів.

Персоналізований підхід до лікування пацієнта, який успішно застосовується в міжнародній онкологічній практиці, поклав початок новим галузям медицини:

 • біотехнологічним препаратам;
 • генному аналізу пухлини;
 • фармако-генетичному тестуванню;
 • молекулярній медицині.

Таким чином, інноваційні методики знаходять застосування не лише в області онкології, але й у інших перспективних напрямах сучасної медицини — кардіології, неврології, ендокринології, пульмонології. Сервіс «Хемотека» відкриває українцям унікальні можливості безпечного і ефективного персоналізованого лікування, які успішно використовуються в міжнародній практиці понад 15 років.

Зареєструйтесь для того щоб оцінити та використовувати всі переваги сервісу «Хемотека».
зареєструватися