У першій половині 2019 року завершилася друга частина дослідження цитотоксичної/цитостатичної дії сполук різних класів з протипухлинною активністю в системі in vitro. Як і попереднє, воно проходило в Інституті експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
Об’єктом дослідження були одразу 7 препаратів: Вінбластин, Гемцитабін, Доксорубіцин, Епірубіцин, Іринотекан, Карбоплатин, Пеметрексед, Циклофосфамід.
Дане дослідження було ініційоване Центром персоналізованої фармації «Хемотека».
Мета роботи – оцінка впливу різних доз експериментальних (тестованих) речовин на життєздатність і проліферацію нормальних та пухлинних клітин в системі in vitro в порівняльному аспекті.
Науковими співробітниками ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАНУ було проведено аналіз дії (цитотоксичної та цитостатичної) протипухлинних препаратів «Хемотеки» та препаратів порівняння відносно злоякісно трансформованих та нормальних клітин ліній різного гістогенезу.
Дослідження проводились in vitro з використанням стандартних методів роботи з культурою клітин, зокрема: культивування клітин в присутності протипухлинних препаратів з подальшою оцінкою їх життєздатності колориметричними методами шляхом фарбування клітин.
Деякі висновки з дослідження:
- В результаті оцінки активності препаратів було встановлено ІС50 для кожного препарату «Хемотеки» та сполуки порівняння відносно всіх досліджених клітин.
- Препарати Гемцитабін, Доксорубіцин, Вінбластин, Епірубіцин, Іринотекан та Пеметрексед характеризуються подібною дією відносно всіх досліджених клітин (пухлинні та нормальні) як препарати порівняння, так і «Хемотеки» сполуки.
- Дослідження продовжуються…
З детальним звітом науково-дослідницької роботи можна ознайомитися у розділі «Ліцензія, Сертифікати, Свідоцтва».