Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
Перелік суб’єктів господарювання, за заявами яких 12.09.2024 прийнято рішення про розширення господарської діяльності з електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами
Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
0%
0%
Для повноцінної роботи на сайті, будь ласка, переверніть планшет в альбомний режим.
Браузер не підтримується

Ви використовуєте застарілий браузер. Будь ласка, оновіть ваш браузер, щоб переглядати сайт.

Оцінка вартості лікування
Введіть дані:
Увага! Щоб розрахувати вартість обраної схеми – введіть, будь ласка, зріст і вагу.
Додати речовину
Знайдено схем: 1
Очистить фильтр
відкрити калькулятор

Рак шийки матки

Важливе зауваження!

Слід перевіряти надану тут інформацію. Рішення про застосування певної згаданої тут речовини приймає виключно лікар. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Схем не знайдено
  1. Рак шийки матки
    Паклітаксел / Топотекан / Бевацизумаб XC836 + XA060 (європейський протокол)
    Бевацизумаб, Паклітаксел, Топотекан
    Локалізація захворювання:
    Рак шийки матки
    Назва схеми:
    Паклітаксел / Топотекан / Бевацизумаб XC836 + XA060 (європейський протокол)
    Дні терапії Лікарський засіб Дозування, мг/м2 Розчинник Об'єм (мл / шт) Час введення Шлях введення
    1
    Бевацизумаб
    10 мг/кг 0,9% NaCl 100 мл 90 хвилин внутрішньовенно
    1
    Паклітаксел
    175 0,9% NaCl 500 мл 3 години внутрішньовенно
    1-3
    Топотекан
    0,75 0,9% NaCl 50 мл 30 хвилин внутрішньовенно
    Графік введення препаратів
    Цикл 1
    Дні терапії 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
    Додаткова інформація
    ПОВТОРНО на:
    22 (день)


    Кількість циклів:
    6

    Примітка:

    Пацитаксел розводять до 0,3-1,2 мг/мл.
    Супутня медикація до Паклитакселю:
    Дексаметазон, 20 мг внутрішньовенно за 30 хвилин до Паклитакселю або Дексаметазону - 20 мг орально за 6 та 12 годин до Паклитакселю. Рекомендована додаткова премедикація 50 мг Ранітидину та 30 мг Дифенгідраміну.
    Топотекан розводять до 0,025-0,05 мг/мл.
    (*) Бевацизумаб: Початкову дозу вводять протягом 90 хвилин. У разі гарної переносимості першої інфузії, другу інфузію вводять протягом 60 хв. У разі гарної переносимості 60-хвилинної інфузії, всі наступні інфузії можна вводити протягом 30 хвилин.

    Автори: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (керівництво «Протоколи хіміотерапії 2016. Поточні протоколи і таргетна терапія» (17-е видання, Інсбрук).
    Остання зміна змісту: січень 2016 р.

    Література:
    Tewari K.S. et al., N Engl J Med 370: 734ff, 2014.

Рак шийки матки – пухлина, яка розвивається з внутрішнього залозистого або зовнішнього плоского епітелію перешийка, що з’єднує дно матки та піхву. Зустрічається у будь-якому віці, починаючи з 15 років, але більша кількість випадків спостерігається після 40-ка.

В Україні з кожним роком кількість хворих збільшується. На сьогодні рак діагностують 20-ти жінкам з кожних 100 тисяч. За поширеністю патологія займає друге місце серед онкології статевих органів.

На 95% захворювання пов’язане з вірусом папіломи людини. Цей різновид герпесної групи має особливу схильність вражати епітелій статевих органів. Штами з низькою онкогенністю викликають формування кондилом. А ось агресивні віруси 16 та 18 типу провокують переродження тканин. Причому шістнадцятий штам частіше викликає плоскоклітинний рак, а вісімнадцятий – аденокарциному. Зараження відбувається статевим шляхом. Переродження тканин при ВПЛ спостерігається у 65% випадків.

У зоні ризику також перебувають жінки, які часто змінюють статевих партнерів (2-3 рази на рік). У тих, хто за життя мав стосунки з більш ніж десятьма чоловіками, ризик захворіти підвищується у три рази. Можуть постраждати від онкології ті, хто приймає протизаплідні таблетки більше п’яти років поспіль, палить, часто робить аборти та має незбалансоване харчування. Наявність поліпів, кондилом та ерозій вважається фактором, який може призвести до мутацій.

Різновиди

Виділяють два основні різновиди:

  • Плоскоклітинний рак (15%). Формується з верхнього шару органу. Розділяється на три різновиди. Якщо пухлина стає щільною, покритою корочками, то вважається ороговіваючою. Це найменш агресивна пухлина. Неороговіваючий рак призводить до появи глибоких ерозій та ран. Прогресує швидше. Але самим несприятливим є недиференційований рак, клітини якого не схожі на тканини шийки.
  • Аденокарцинома (85%). Розвивається з епітелію, що вистиляє канал зсередини.

У рідкісних випадках з’являється мукоепідермальна або світлоклітинна карцинома.

Пухлина може рости, видаючись над поверхнею. Цей варіант називається екзофітним. Якщо рак поглиблюється всередину трубки, формуючи некроз, то ендофітним.

Симптоми

Приблизно у 40% випадків діагноз рак шийки матки виставляють на 3-4 стадії. Це пов’язано з тим, що перші етапи канцерогенезу протікають безсимптомно та якщо жінка не ходить на регулярні профілактичні огляди до гінеколога, то патологію просто не виявляють. Крім того, на сьогодні не існує розробленої програми регулярної перевірки шийки. Це призводить до того, що 20% жінок після діагностування помирають протягом року.

Коли рак починає прогресувати, то в першу чергу спостерігаються крововтрати. Мазанина може з’являтися між менструаціями, призводити до тривалих та рясних місячних. Є виділення та при механічному подразненні: після сексу, огляду у гінеколога.

Посилюються і загальні виділення з піхви. Вони жовтуваті або зовсім прозорі. Це так звана лімфорея – виділення лімфи, яке характерно для ураження лімфатичних судин.

Поступово з’являється біль. Це ниючі відчуття внизу живота, які віддають у куприк. Спочатку бувають після сексу, а пізніше на регулярній основі.

На третій-четвертій стадії, коли порушені навколишні органи, симптоми розширюються. Порушується відтік сечі та формується гідронефроз. Розвиваються складності з дефекацією. Виникає здавлювання судин, набрякають ноги та статеві органи. Все це відбувається на тлі схуднення, загальної слабкості, невеликої температури та прогресуючої анемії. У аналізі крові завжди виявляється підвищене ШОЕ.

Діагностика

Першим етапом виявлення хвороби є огляд у гінеколога та взяття зішкрібу з шийки для дослідження клітин. Ця перевірка називається ПАП-тест та дозволяє побачити рак навіть на нульовій стадії. Під час огляду гінеколог відзначає появу фіброзних наростів, утворень від білуватого до червоного кольору, виразок. При дотику вони кровоточать. Сама шийка теж змінює своє забарвлення.

При підозрі здають кров на онкомаркер SCC. Надалі шийку вивчають більш детально за допомогою кольпоскопу – приладу зі збільшувальним склом та ліхтариком. Він дозволяє збільшити розмір ділянки до 40 разів. Можна визначити точні місця зміни епітелію. Під час огляду поверхню шийки обробляють оцтовим розчином. Він дозволяє виявити плоскі кондиломи, які не видно при звичайному огляді. Потім поверхню змащують люголем. Ракові клітини не фарбуються йодом. Якщо такі непігментовані ділянки виявляються, то роблять їх біопсію. Додатково вирізують конусоподібну ділянку, щоб подивитися проростання углиб.

Для визначення стадії роблять УЗД органів малого тазу.

Стадіювання

Для визначення стадії використовується спеціальна класифікація під назвою FIGO, розроблена гінекологами. За нею виділяють чотири етапи формування пухлини.

  1. Спочатку зона розташована тільки в шийці та не зачіпає інші органи. Може виростати більше 4-х сантиметрів.
  2. На другому етапі пухлина зачіпає стінки матки та піхву.
  3. До третьої стадії відносять утворення, які дійшли до зовнішнього кордону піхви, виросли настільки великими, що перекривають нормальний відтік сечі, або пронизали наскрізь матку та шийкову клітковину, яка називається параметрій.
  4. На останньому етапі рак поширюється на навколишні органи, виходить за межі тазу та дає метастази.

Виділяють також нульову стадію, коли пухлина обмежена тільки епітеліальною тканиною.

Лікування

На всіх етапах онкопроцесу проводять операцію. Але ступінь її інвазивності відрізняється. На перших стадіях, якщо жінка ще не народжувала або планує ще мати дітей, намагаються максимально зберегти дітородні органи. Тому використовують три види резекції:

  • Конізацію. Уражена ділянка вирізається у вигляді конусу.
  • Петлеве видалення, коли видозмінені клітини зрізаються гострою петлею.
  • Високе видалення. Ця операція передбачає висічення ділянки шийки разом з верхньою частиною піхви. Дітородні функції матки при цьому не страждають та можливе народження шляхом кесарева.

При вираженому процесі видаляють шийку, матку, частину піхви. Яєчники можуть зберігати, але їх шляхом додаткової операції виносять за межі зони, в якій буде йти опромінення. Називається процедура – транспозиція яєчників.

Надалі проводять хіміотерапію та променеву терапію. Це дозволяє остаточно знищити ракові клітини. Якщо спочатку пухлина велика, то радіотерапія застосовується до резекції.

У запущених стадіях проводять різні підтримуючі операції, які дозволяють сформувати інший вихід для калу та сечі.

Буває таке, що рак шийки виявляється під час вагітності. У другому та третьому триместрі вагітність зберігають, проводять пологи шляхом кесаревого розтину та одночасно видаляють матку та шийку. На ранніх термінах рекомендується перервати вагітність та лікувати онкологічний процес.

Прогноз

Якщо пухлина була виявлена рано, то вдається врятувати до 90% пацієнток. На другій стадії п’ятирічний рубіж долає 75%.

На останніх стадіях кількість тих, хто виживає різко скорочується та на третьому етапі становить 30%, а на четвертій стадії – 10%.

Тому, щоб збільшити свої шанси необхідно з початку статевого життя щорічно проходити огляди та здавати мазки. Якщо є певні ризики, наприклад ВПЛ, то огляди показані кожні півроку. Крім цього, починаючи з 9 років, можна проводити вакцинацію від ВПЛ.

Даний калькулятор створений для прорахунку вартості курсу хіміотерапії персоналізованого виготовлення сервісом Хемотека. Для оформлення замовлення необхідно зареєструватися на сайті та виписати ХемоРецепт у лікаря. При виникненні питань, телефонуйте на гарячу лінію: 0 800 40 20 22 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів на території України).