Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
0%
0%
Для повноцінної роботи на сайті, будь ласка, переверніть планшет в альбомний режим.
Браузер не підтримується

Ви використовуєте застарілий браузер. Будь ласка, оновіть ваш браузер, щоб переглядати сайт.

Оцінка вартості лікування
Введіть дані:
Увага! Щоб розрахувати вартість обраної схеми – введіть, будь ласка, зріст і вагу.
Додати речовину
Знайдено схем: 1
Очистить фильтр
відкрити калькулятор

Гепатоцелюлярна карцинома

Важливе зауваження!

Слід перевіряти надану тут інформацію. Рішення про застосування певної згаданої тут речовини приймає виключно лікар. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Схем не знайдено
  1. Гепатоцелюлярна карцинома
    Сорафеніб XA149 (європейський протокол)
    Сорафеніб
    Локалізація захворювання:
    Гепатоцелюлярна карцинома
    Назва схеми:
    Сорафеніб XA149 (європейський протокол)
    Дні терапії Лікарський засіб Дозування, мг/м2 Розчинник Об'єм (мл / шт) Час введення Шлях введення
    1-30
    Сорафеніб
    800 (const) - 0 - перорально
    Графік введення препаратів
    Цикл 1
    Дні терапії 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
    Додаткова інформація
    ПОВТОРНО на:
    31 (день)


    Кількість циклів:
    постійний прийом

    Примітка:

    800 мг Сорафенібу розділити на 2 рівні дози - ранкову та вечірню.

    Автори: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (керівництво «Протоколи хіміотерапії 2016. Поточні протоколи і таргетна терапія» (17-е видання, Інсбрук).
    Остання зміна змісту: січень 2016 р.

    Література:
    Llovet J.M. et al., N Engl J Med 359: 378ff, 2008.

Гепатоцелюлярна карцинома – новоутворення в печінці, яке виникає в наслідок переродження її клітин – гепатоцитів. Власне, справжні пухлини печінки не поширене явище. До них відносять лише 5% серед усіх утворень, які діагностуються у цьому органі.

Уся справа в тому, що у 95% випадків онкопатологія залози пов’язана з метастазами. Адже через печінку, для очищення від токсинів, проходить уся циркулююча кров. Тому онкоклітини від інших видів раку легко метастазують сюди.

В Україні щорічно діагноз первинний рак печінки ставлять 1,5 тисячам осіб. Це приблизно 4 випадки на кожні 100 тисяч населення. Подібна тенденція присутня й в інших європейських країнах. Однак, наприклад, у країнах Азії та Африки до цього виду пухлин належить 40-50% усіх виявлених карцином. Пояснюється це постійним отруєнням жителів цих країн афлатоксинами. Вони виділяються грибком, який розмножується в зернових продуктах у вологому та теплому кліматі.

Сприяючі фактори: причини хвороби

Первинний рак печінки рідко з’являється раптово. Зазвичай йому передують цироз (у 90% випадків), гепатит (у 80%) або тривалий алкоголізм, який спочатку призводить до цирозу, а потім до утворення злоякісної гепатоми. Через схильність до алкогольних напоїв і тютюнопаління у чоловіків патологія зустрічається у три рази частіше, ніж у жінок.

Однак цироз та гепатит не єдина причина. Вчені виділяють також:

  • Токсини. Печінка найбільше контактує з харчовими канцерогенними сполуками. Надлишок пестицидів, афлатоксинів провокує переродження тканин.
  • Стероїди. Добавки спортсменів для росту м’язів дають велике навантаження на печінку та призводять до пошкодження її клітин.
  • Паразити. Деякі види глистів тривалий час проживають у печінкових протоках, наприклад опісторхи. Вони пошкоджують слизові, виділяють токсини, які поступово призводять до переродження покривів органу.
  • Гемохроматоз. Це спадкове захворювання. Затримка в організмі заліза провокує порушення роботи печінки.

Різновиди раку печінки

Гепатоцелюлярна карцинома становить 80% усіх первинних онкологічних пухлин залози. Виділяють три форми хвороби:

  • Вузлову. У вигляді одного або групи невеликих вузлів.
  • Масивну. Схильну до швидкого росту, великих розмірів.
  • Дифузну. Нерівномірно проникаючу у різних напрямках пухлину з руйнуванням клітин.

Крім гепатоцелюлярної карциноми існують й інші види раку печінки, але вони більш рідкісні. Сюди можна віднести:

  • Цистаденокарциному. Розвивається з доброякісної кісти.
  • Фіброламелярну карциному. Утворюється у лівій долі та складається з дрібних капсул.
  • Гемангоендотеліому. Утворює великі вузли у печінці та дає багато метастазів у кровоносні судини органу. На її частку припадає 2%.
  • Холангіоцелюлярний рак. Розвивається у жовчних протоках, як внутрішньопечінкових, так і у тих, що виводять жовч у дванадцятипалу кишку.

Ще більш рідкісною є гепатобластома, яка розвивається у дуже ранньому віці у дітей. Усі пухлини виникають з клітин епітелію. Але в цілому на ці різновиди припадає близько 20%.

Симптоми та діагностика захворювання

Печінка виконує в організмі велику кількість функцій. До них відносять детоксикацію, регуляцію жирового та вуглеводного обміну, засвоєння вітамінів, вироблення білків крові. Тому порушення роботи органу, яке створює пухлина, стає помітним дуже швидко.

Основна проблема у тому, що ці симптоми не завжди асоціюють з раком та перший час лікування може йти хибним шляхом.

  • Порушення травлення. Це перший та найбільш ранній симптом. У хворих бувають розлади шлунку, здуття, відчуття тяжкості після жирної їжі, нудота. Зазвичай ці симптоми приймають за брак травних ферментів або дисбактеріоз.
  • Біль у животі. Він не гострий, спочатку буває у правому підребер’ї під час фізичних навантажень та лише з часом стає постійним. Подібні нездужання характерні для захворювань жовчного міхура або надлишку жирної їжі. Тому більшість хворих не звертаються до лікаря та не підозрюють рак.
  • Жовтяниця. Зростаюча пухлина через час починає перекривати жовчні канали. Жовч затримується у печінці, погано надходить у жовчний міхур. А оскільки печінка зазвичай видаляє пігмент білірубін, що утворюється після розпаду старих еритроцитів, пов’язуючи його з жовчними кислотами, то в тілі з’являється зайве накопичення білірубіну. Саме він дає жовте забарвлення шкіри та очних склер.
  • Головний біль та температура. Зустрічаються у 60% хворих. Цей симптом розвивається не відразу. Оскільки печінка фільтрує кров та знешкоджує токсини від залози дуже залежить загальне самопочуття. При істотному розростанні пухлини порушується здатність тканин органу до знешкодження отрут. Інтоксикація дає температуру та головний біль. Через час можуть приєднуватися неврологічні симптоми через пошкодження мозку токсинами.
  • Збільшення черева. Ця патологія розвивається на пізніх стадіях та називається асцит. Відмічається у 50% пацієнтів. Асцит пов’язаний зі скупченням рідини у черевній порожнині. Це викликано збільшенням проникності судин та здавленням лімфатичних каналів великою печінкою. Однак навіть цей симптом часто спочатку приймають за звичайне ожиріння.

Поступово розлади засвоєння їжі призводять до схуднення навіть виснаження, яке спостерігається у 85% хворих. Розвивається сильна інтоксикація, болі, кровотечі (20%). Всі ці порушення ведуть до швидкої смерті. Зазвичай без лікування від моменту постановки діагнозу до загибелі проходить всього кілька місяців.

При цьому якщо при появі незрозумілого дискомфорту звернутися до лікаря та пройти нескладне обстеження, то пухлину у печінці легко виявити при розмірі від 1 см.

При діагностуванні у першу чергу проводять візуальний огляд. Під час промацування помітно збільшення органу (88%). У деяких випадках великі пухлини добре відчуваються при пальпації (50%).

Після огляду хворому призначають аналізи. Рак печінки на ранніх стадіях не завжди дає зміни у печінкових пробах. Найбільш значущим вважається аналіз на D-фетопротеїн (АФП). Також необхідно УЗД, МРТ, а при виявленні пухлини біопсія.

Стадії захворювання

Стадії гепатокарциноми відрізняються від інших видів раку, хоча також характеризуються поступовим зростанням та поширенням пухлини.

  1. До першої стадії відносять утворення, які мають у діаметрі до 2 сантиметрів. Зазвичай вони розташовуються в одній з чвертей печінки та не зачіпають ніякі інші тканини, крім паренхіми. На цьому етапі рак ще не порушує роботу органу, а через відсутність нервових закінчень у печінці не відчувається.
  2. До другої стадії пухлину відносять у декількох випадках. Це може бути утворення великого розміру, але яке ще не проросло у судини. Або осередок у 2 см та менше, але який торкнувся артерій та вен. Третій варіант – багатоосередкова пухлина, розташована в межах однієї чверті.
  3. На третьому етапі всі пухлини більше 2 сантиметрів та проросли судини. Це основна відмінність класифікації від інших видів онкології, оскільки найчастіше розмір до 4-х сантиметрів відносять до другої стадії, а на третій відбувається проростання утворення у сусідні структури.
  4. Четвертий етап найбільш інвазивний. Рак проникає у сусідні органи. 45% метастазів виявляються у легенях. Проростання відбувається у діафрагму та очеревину.

Велика зосередженість на кровообігу при присвоєнні стадії пов’язана з тим, що для печінки ураження судин – це припинення детоксикації організму, що неминуче призводить до загибелі людини.

Також медики поділяють усі види раку печінки на операбельні та ті, що видалити неможливо. У першому випадку тривалість життя пацієнта може становити кілька років навіть при великих утвореннях. А ось без можливості операції хворі живуть всього кілька місяців.

Лікування

Практично єдиним дієвим методом лікування є операція. Печінку видаляють повністю з проведенням трансплантації або частково. Після повної пересадки летальність від ускладнень становить 20%.

Променеву терапію не проводять через сильну чутливість гепатоцитів до радіації. Хіміотерапія допомагає тільки у 25% випадків, причому проводять її тільки артеріально або через пупкову вену. Просто внутрішньовенна крапельниця у руку неефективна.

Прогноз

Навіть після вдалого лікування пацієнти з гепатоцелюлярною карциномою довго не живуть. 80% з них помирає протягом трьох років. Якщо операція неможлива, то термін життя складає близько 4-х місяців.

Даний калькулятор створений для прорахунку вартості курсу хіміотерапії персоналізованого виготовлення сервісом Хемотека. Для оформлення замовлення необхідно зареєструватися на сайті та виписати ХемоРецепт у лікаря. При виникненні питань, телефонуйте на гарячу лінію: 0 800 40 20 22 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів на території України).