Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
0%
0%
Для повноцінної роботи на сайті, будь ласка, переверніть планшет в альбомний режим.
Браузер не підтримується

Ви використовуєте застарілий браузер. Будь ласка, оновіть ваш браузер, щоб переглядати сайт.

ПОДІЛИТИСЯ
18 жовтня 2018
Всі публікації

В Україні вступили в дію нові правила виписування рецептів на ліки та медвироби

В Україні вступили в дію нові правила виписування рецептів на ліки та медвироби

22 травня 2018 року вступили в дію нові вимоги до виписки рецептів на лікарські засоби та медичні вироби. Відповідний наказ МОЗ України (№735 від 18.04.2018) було опубліковано в Офіційному віснику України.

Нова форма рецепту є передумовою для впровадження електронного рецепту, який буде зручнішим як для медичних закладів, так і для пацієнтів. Також нові зміни дають право виписувати рецепти лікарям, що здійснюють медичну практику як ФОП.

НОВОВВЕДЕННЯ В ПРАВИЛАХ ВИПИСУВАННЯ РЕЦЕПТІВ

Рецепти форми Ф-1 мають містити таку інформацію про лікаря:

 1. найменування закладу охорони здоров’я або ПІП ФОП;
 2. адреса закладу охорони здоров’я або ФОП;
 3. код ЄДРПОУ/ Реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 4. реквізити ліцензії на медичну практику або рішення органу ліцензування.

Відповідно до нових правил МОЗ України Центром персоналізованої фармації «Хемотека» також були внесені зміни у другу частину «ХемоРецепту» – форму Ф-1.

Нагадаємо, що «ХемоРецепт» – це повний та детальний опис обраної схеми хіміотерапії. Він складається з двох частин. Перша містить:

 • інформацію про найближчий курс;
 • детальну схему курсу хіміотерапії (дні терапії, лікарські засоби, дозування, назву і об’єм розчину для розведення препарату, час та шлях введення лікарського засобу);
 • графік введення препаратів (дати прийому);
 • опис особливостей пре- і постмедикації та даних про системи введення;
 • інша додаткова інформація.

Друга частина «ХемоРецепта» – повноцінний рецепт, виписаний за формою Ф-1 відповідно до вимог Наказу МОЗ України № 360 від 19.07.2005 р.

«ХемоРецепт» формується автоматично на основі даних, введених клінічним фахівцем в особистому кабінеті. Все що необхідно зробити лікарю – це вказати вагу та зріст пацієнта, обрати необхідну схему курсу хіміотерапії за локалізацією захворювання або діючими речовинами, ввести дані пацієнта.

 

Детальніше про нові правила виписування рецептів на ліки та медвироби

Червоний штамп «Вартість підлягає відшкодуванню» замінено на нове додаткове поле у рецепті: «Джерело фінансування» в якому зазначається назва урядової або муніципальної програми для пільгового відпуску лікарських засобів. Це поле в електронному рецепті дозволить чіткіше контролювати виконання урядових та регіональних програм.

У відомостях про пацієнта лікар повинен зазначити прізвище, ініціали та вік пацієнта, а також номер його амбулаторної чи стаціонарної картки. Номер картки поєднуватиме історію лікування пацієнта з усіма даними про нього в електронній системі охорони здоров’я. Також він допоможе уникнути плутанини, у разі якщо різні пацієнти матимуть однакові імена та дату народження.

Назва лікарського засобу зазначається латинською мовою за назвою діючої речовини (МНН – міжнародною непатентованою назвою).

Важливо:

 • Нові вимоги стосуються лише рецептів форми Ф-1.
 • Заклади охорони здоров’я можуть використовувати стару форму паперового рецепту Ф-1 з червоною печаткою «вартість підлягає відшкодуванню» до того часу, поки наявні бланки не закінчяться.
 • Нові вимоги до рецепту не розповсюджуватимуться на рецепти на препарати інсуліну, допоки до електронного реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії не будуть внесені необхідні технічні зміни.
Автор: Міністерство охорони здоров’я України (moz.gov.ua)


Зареєструйтесь для того щоб оцінити та використовувати всі переваги сервісу «Хемотека».
зареєструватися