На початку листопада лікарі Черкаського обласного онкологічного диспансеру та Київської міської клінічної лікарні №9 (відділення гематології) відвідали виробничу дільницю Центру персоналізованої фармації «Хемотека» в місті Черкаси.
Вікторія Гончарук, керівник виробництва, провела екскурсію та розповіла про основні особливості рецептурного приготування протипухлинних препаратів, а також про інновації, які пропонує «Хемотека». Цей процес на всіх етапах контролюють провізор виробничої зони, провізор-аналітик, а також фахівець, який відповідає за якість. Лікарі-онкологи змогли побачити як кожна одиниця продукції персоналізовано готується під конкретного пацієнта.
Крім того, лікарі переконалися, що підхід, який вибрав ЦПФ «Хемотека», знижує ризики, які пов’язані з небезпекою для здоров’я медичного персоналу та пацієнтів, що виникають при приготуванні розчину в умовах лікарні.
«Лікарська команда керівників підрозділів КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» на чолі з Костянтином Косьминою втілюють у життя чергову креативну ідею головного лікаря Віктора Парамонова, тому й побували з екскурсією на виробництві центра персоналізованої фармації Хемотека. Приємно, що подібні комфортні для усіх сторін і сучасні умови співпраці стосовно замовлення та закупівлі медичних препаратів для лікування стаціонарних пацієнтів вже є і в нашій країні, в нашому рідному місті Черкаси – варто лише виписати рецепт і реалізація створення індивідуального замовлення для кожного окремого хворого не забариться».Ольга Палійчук, лікар-гінеколог-онколог в Черкаському обласному онкологічному диспансері.
Фотографії надані Ольгою Палійчук та Уляною Мельник.
В кінці екскурсії Володимир Шевчук, виконавчий директор ЦПФ «Хемотека», вручив представнику Черкаського обласного онкодиспансеру сертифікат на 50 тисяч гривень для можливості закупівлі ліків у нашому центрі та надання допомоги соціально незахищеним верствам населення.
Ми зі свого боку сподіваємося, що інноваційні стандарти в сфері виробництва протипухлинних препаратів, які впроваджує онкофармацевтичний сервіс «Хемотека», вже в недалекому майбутньому знайдуть широке практичне застосування в Україні.