Багатьом відомо, що хіміотерапевтичні лікарські засоби, які використовують для лікування пацієнтів з інфекційними та онкологічними захворюваннями, можна придбати лише за наявності рецепта від лікаря. Провізори в аптеках «Хемотеки» часто отримують некоректно заповнені рецепти. Нажаль, через допущені помилки провізор не може прийняти та «закрити» рецепт, а пацієнт – придбати такі необхідні йому ліки.
На що слід звернути увагу при заповненні рецепту?
Відповідно до найбільш поширених помилок, нами була підготовлена друкована пам’ятка для лікарів. При виписуванні рецепту слід враховувати наступне:
- У верхньому лівому куті рецепту – штамп закладу охорони здоров’я або написані від руки назва ЛПЗ, адреса (місто, вулиця, номер будинку), код за ЄДРПОУ.
- Рецепт дійсний протягом місяця, тому необхідно поставити дату видачі та номер рецепта.
- Необхідно підкреслити який рецепт (дорослий, дитячий) і що препарат видається за повну вартість.
- ПІБ пацієнта, адреса його проживання (місто, вулиця, номер будинку).
- ПІБ лікаря повністю.
- Власне рецепт (не більше трьох діючих речовин).
- Підпис та особиста печатка лікаря.
Чим краще «ХемоРецепт»?
Що ж до нашого «ХемоРецепту» – то це повний і детальний опис обраної схеми хіміотерапії. Він формується лікарем-онкологом онлайн в особистому кабінеті та складається з 2-х частин. Перша містить дані про найближчий курс, схему курсу хіміотерапії, графік введення ліків, іншу корисну інформацію. Друга ж частина – це рецепт за формою Ф-1, у якому більше половини даних вносяться автоматично. Перегляньте коротке відео.
Нагадаємо, що починаючи з 19 липня 2005 р. в Україні діють «Правила виписування рецептів на лікарські засоби і вироби медичного призначення», які були затверджені наказом МОЗ України № 360 та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 20 липня 2005 р. за № 782/11062. У 2018 р. набули чинності зміни до даного наказу, які стосуються впровадження електронного рецепта. Про це ми писали у нашому блозі.
Хотіли б дізнатися про те як зекономити 50% часу на виписування рецепту? Про це ми розкажемо в одному з наступних наших матеріалів!
ХемоРецепт – повний і детальний опис обраної схеми хіміотерапії