Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
Графік роботи:
Пн.-Пт.: з 9:00 до 18:00
Сб.-Нд.: вихідні
Безкоштовно зі стаціонарних
і мобільних телефонів
по Україні
0 800 40 20 22
Передзвоніть мені
0%
0%
Для повноцінної роботи на сайті, будь ласка, переверніть планшет в альбомний режим.
Браузер не підтримується

Ви використовуєте застарілий браузер. Будь ласка, оновіть ваш браузер, щоб переглядати сайт.

Оцінка вартості лікування
Введіть дані:
Увага! Щоб розрахувати вартість обраної схеми – введіть, будь ласка, зріст і вагу.
Додати речовину
Знайдено схем: 1
Очистить фильтр
відкрити калькулятор

Рак анального каналу

Важливе зауваження!

Слід перевіряти надану тут інформацію. Рішення про застосування певної згаданої тут речовини приймає виключно лікар. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Схем не знайдено
  1. Рак анального каналу
    Мітоміцин / 5FU + RT XA149 (європейський протокол)
    Мітоміцин, Флюороурацил
    Локалізація захворювання:
    Рак анального каналу
    Назва схеми:
    Мітоміцин / 5FU + RT XA149 (європейський протокол)
    Дні терапії Лікарський засіб Дозування, мг/м2 Розчинник Об'єм (мл / шт) Час введення Шлях введення
    1
    Мітоміцин
    12 - 0 Болюс внутрішньовенно
    1-5, 24-28
    Флюороурацил
    750 0,9% NaCl 1000 мл 24 години внутрішньовенно
    Графік введення препаратів
    Цикл 1
    Дні терапії 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
    Додаткова інформація
    ПОВТОРНО на:
    31 (день)


    Кількість циклів:
    1

    Примітка:

    Повторно: не призначається!

    Безперервна інфузія 5FU протягом першого та останнього тижня радіотерапії.

    Автори: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (керівництво «Протоколи хіміотерапії 2016. Поточні протоколи і таргетна терапія» (17-е видання, Інсбрук).
    Остання зміна змісту: січень 2016 р.

    Література:
    UKCCCR Anal Cancer Trial Working Party, Lancet 348: 1049ff, 1996; Bartelink H. et al., J Clin Oncol 15: 2040ff, 1997.

Рак анального каналу – це утворення, що виникає на відрізку прямої кишки у 3-4 см, розташованому біля анального отвору. Серед пухлин це мало поширений вид. Зустрічається приблизно у однієї людини на кожні 100 тисяч жителів.

Така незначна рідкісна поява пов’язана з тим, що основним фактором ризику є гомосексуальні контакти. Чоловіки, які віддають перевагу інтимним стосункам з представниками своєї статі, хворіють цим видом онкології у 35-50 разів частіше.

Серед інших ймовірних пускових механізмів переродження тканин виділяють:

  • Присутність в організмі вірусних інфекцій, особливо це стосується СНІДу та вірусу папіломи людини. Ці захворювання в активній формі виявляють у 70% хворих. Вони підвищують ймовірність канцерогенезу у 30 разів.
  • Постійне запалення у анальній ділянці, яке дають тріщини, поліпи, геморой.

Хворіють на рак анального каналу й жінки, проте для них більш притаманні пухлини, що виникають на періанальній шкірі, навколо входу в анальний отвір.

Середній вік хворих чоловіків – 35-60 років, жінок – 60 років і старше. В Україні точна статистика з цього виду захворювання не ведеться.

Різновиди онкології анусу

Існує кілька форм хвороби, які класифікують залежно від розташування й виду клітин, з яких пухлина походить.

  • Плоскоклітинний рак – розташовується ближче до анального отвору та формується з багатошарового шкірного епітелію. На його частку припадає 63% випадків. Елементи швидко відмирають, формуючи виразку, схильну до кровотеч.
  • Клоакогенний – розвивається з плоских та циліндричних клітин, що знаходяться не у самого сфінктера, а трохи глибше. Осередок має невеликі ерозії. Зустрічається у 23% хворих.
  • Аденогенний (Муцинозний) – розвивається з анальних залоз. Супроводжується свербінням та виділенням слизу, призводить до появи декількох свищів (неприродних каналів між двома порожнинами тіла). Є досить рідкісним, його виявляють лише у 7% онкохворих.

Можливий розвиток змішаних форм, особливо залозисто-плоскоклітинних. Зустрічаються і більш рідкісні різновиди на кожний з яких припадає по 2% випадків:

  • Періанальна хвороба Педжета – це розрізнені мутовані структури у цитоплазмі яких присутній слиз. Хвороба Педжета рідко виникає окремо та може вказувати на формування інших видів онкології.
  • Внутрішньо-епідермальний рак – розвивається з епітелію заднього проходу. Інакше пухлина називається хворобою Боуена. Є окремим осередком червоного кольору, який покритий щільними лусочками. До появи виразок на поверхні бляшки хвороба вважається передраковим станом.
  • Меланома – пухлина, що складається з видозмінених пігментних клітин – меланоцитів. На слизових ділянках дуже рідко діагностується та має несприятливий прогноз. Протікає на початкових стадіях майже без симптомів, єдиний показник – темне забарвлення.

Особливо уважними слід бути людям, у яких розвиваються поліпи навколо анального отвору. Згодом вони можуть ставати злоякісними, тому їх рекомендується видаляти.

Симптоми та діагностика

Цей вид онкології дає про себе знати відразу ж, оскільки в області заднього проходу дуже багато нервових закінчень. Зазвичай з’являється кров у випорожненнях, біль під час відвідування туалету, свербіж.

Симптоми раку схожі з ознаками поліпів, геморою або тріщини. Основна проблема в тому, що хворі не вважають їх проявом канцерогенезу. Тому не завжди звертаються до лікарні. Однак якщо на цьому етапі не займатися самолікуванням, а відвідати кваліфікованого лікаря, то є всі шанси на одужання.

При ігноруванні проблеми біль стає постійним. Він може віддавати у низ живота та поширюватися по всьому тазу. Дуже показовим симптомом є нетримання калу. Через ураження тканин анальний сфінктер починає погано працювати. Тому хворі можуть стикатися з незначними виділеннями між відвідинами вбиральні. Із зростанням пухлини розвивається постійне відчуття чужорідного тіла в області анусу та виникають закрепи.

Через особливості ​​розташування пухлина знаходиться в тісному контакті з прилеглими тканинами видільної та статевої системи, тому швидко проростає в піхву або уретру. Як насідок до симптомів приєднуються проблеми з сечовипусканням, аж до повного перекриття сечового каналу. З’являються свищі, що йдуть у піхву. Навколо анального отвору утворюються виразки, виділяється гній. На цьому етапі ігнорувати захворювання вже неможливо.

Для постановки діагнозу лікар зазвичай проводить огляд. Він може бути як очним з промацуванням пальцями, так і за допомогою апаратів, які вводять у задній отвір (ректроманоскопія). При виявленні виразок, гнійних виділень та інших ознак раку призначається біопсія. Вивчення будови клітин отриманого матеріалу проводиться дуже ретельно, оскільки лікування різних видів раку у ділянці анального отвору відрізняється.

В якості додаткової діагностики проводять МРТ – магнітно-резонансну томографію. Вона необхідна, щоб зрозуміти, наскільки глибоко проникли ракові клітини та які з лімфовузлів вражені новоутворенням. Буде потрібно також здати кров на маркер SCC, який допомагає відслідкувати розвиток плоскоклітинної карциноми. Жінкам в обов’язковому порядку проводять PAP-тест, що виявляє змінені клітини у піхві та шийці матки.

Стадії

Виділяють чотири стадії пухлинного процесу у анальному каналі.

  1. На першому етапі з’являється невелика пухлина, часто нагадує виразку. Вона не проникає у глибокі тканини та не зачіпає лімфовузли. Прогноз для хворих дуже сприятливий.
  2. На другій стадії відбувається збільшення пухлини у розмірах. Вона стає більше двох сантиметрів.
  3. Окремі клітини утворення починають мігрувати лімфатичними судинами, уражати найближчі та далекі лімфовузли.
  4. До цієї стадії відносять пухлини будь-якого розміру у тому випадку, якщо вони по кровотоку дали метастази в інші органи.

Цей вид захворювання схильний до рецидивів. Тому крім звичайних стадій виділяють також рецидивуючий рак анального каналу.

Лікування

На першій та другій стадії, коли пухлина не більше трьох сантиметрів, найкращі результати показує поєднання хіміотерапії та опромінення. У 80% пацієнтів спостерігається повний регрес пухлини. Операцію проводять тільки якщо після лікування у біоптаті знаходять окремі ракові клітини.

Для більших утворень частіше рекомендується оперативне втручання. Його прогноз теж досить сприятливий. Резекція пухлини дозволяє вижити 55% хворих. Але це неприємна та травматична операція, яка робить людину інвалідом, з постійною необхідністю носіння калоприймача.

Під час втручання видаляється уся пряма кишка та великі ділянки навколоанальної шкіри. Новий вихід для калових мас створюється з вищерозміщеної сигмовидної кишки, він називається колостома. При цьому хворі втрачають здатність відчувати позови до дефекації та не контролюють виділення екскрементів.

Тому раннє звернення до лікаря та виявлення проблеми – можливість уникнути травматичної операції.

Після видалення пухлини також проводять курси хіміотерапії.

Прогноз

Прогноз при раку анального каналу більш сприятливий, ніж у багатьох інших видів онкології, але також залежить від стадії процесу, особливо від глибини проникнення в інші тканини. Поверхневі утворення, що лежать зовні від анального отвору, на початкових стадіях виліковуються у 90% випадків та в подальшому не дають рецидивів.

Пухлини на третій та четвертій стадії дозволяють жити довше п’яти років 70% хворих, але за наявності метастазів виживаність скорочується до 20%.

Даний калькулятор створений для прорахунку вартості курсу хіміотерапії персоналізованого виготовлення сервісом Хемотека. Для оформлення замовлення необхідно зареєструватися на сайті та виписати ХемоРецепт у лікаря. При виникненні питань, телефонуйте на гарячу лінію: 0 800 40 20 22 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів на території України).