З грудня 2017 року по червень 2018 року на базі Інституту експериментальної патології, онкології и радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України проходило Дослідження цитотоксичної/цитостатичної дії сполук різних класів з протипухлинною активністю в системі in vitro.
Ініціатором дослідження став Центр персоналізованої фармації «Хемотека».
Мета роботи – оцінка впливу різних доз експериментальних (тестованих) речовин на життєздатність і проліферацію нормальних та пухлинних клітин в системі in vitro.
Було проведено аналіз дії (цитотоксичної та цитостатичної) протипухлинних препаратів ХЕМО та препаратів порівняння відносно злоякісно трансформованих та нормальних клітинних ліній різного гістогенезу.
Дослідження проводились in vitro з використанням стандартних методів роботи з культурою клітин, зокрема: культивування клітин та оцінка їх життєздатності після їх обробки протипухлинними препаратами колориметричними методами.
Окремі висновки дослідження:
- В результаті оцінки впливу діапазону доз досліджених препаратів на життєздатність клітин ссавців було встановлено ІС50 для кожного препарату ХЕМО та сполук порівняння відносно всіх досліджених клітин.
- Препарати Паклітаксел, Цисплатин, Бортезаміб, Доцетаксел, Вінорельбін та Метотрексат характеризуються подібною дією відносно всіх досліджених клітин (пухлинні та нормальні) як препарати порівняння, так і ХЕМО сполуки.
- При оцінці дії препаратів Вінкрістін, 5-фторурацил та Оксаліплатин виявлено вищу активність препаратів ХЕМО відносно препаратів порівняння.
- Вінкрістін ХЕМО, 5-Фторурацил ХЕМО, Оксаліплатин ХЕМО показали відмінності в дозах при оцінці цитостатичної дії на злоякісні клітини моделі раку кишечника та раку молочної залози людини.
- Дослідження тривають…
Детальна інформація знаходиться у розділі «Ліцензія, Сертифікати, Свідоцтва».