Пам’ятка щодо застосування препарату
Месна 100 мг/мл, розчин для ін'єкцій (1 мл – 200 мл)
Склад
- 1 мл препарату містить 100,0 мг месни
Допоміжні речовини:
- Динатрію Едетат (Трилон Б)
- Натрію гідроксид
- Вода для ін’єкцій
Лікарська форма
Розчин для ін’єкцій.
Інформація щодо застосування
(Витяг з Державного формуляру лікарських засобів, затвердженого Наказом міністерства охорони здоров’я України 13.06.2022 р. № 1011).
Фармакотерапевтична група
V03AF01 – засоби, що застосовуються для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії.
Основна фармакотерапевтична дія
Механізм дії препарату спрямований на зменшення уротоксичних ефектів гідроксиметаболітів оксазафосфоринів, а з іншого боку – на формування нетоксичних адитивних сполук з акролеїном; ці реакції сприяють регіональній детоксикації в нирках та еферентних сечовивідних шляхах.
Показання
Профілактика токсичної дії оксазафосфоринів (іфосфамід, циклофосфамід, трофосфамід) на сечовивідні шляхи, у пацієнтів групи високого ризику – після променевої терапії органів малого таза, з циститом після попереднього лікування оксазафосфоринами або розладами з боку сечовивідних шляхів в анамнезі.
Спосіб застосування та дози
Месна має призначатися виключно фахівцем, компетентним у застосуванні протиракової хіміотерапії!
Вводити шляхом внутрішньовенних ін’єкцій дорослим у дозі, що становить 20 % від відповідної дози оксазафосфоринів, під час введення оксазафосфорину, через 4 години і через 8 годин.
Якщо іфосфамід вводити шляхом тривалої інфузії, бажано додати месну 400 мг внутрішньовенно болюсно (20 % від дози іфосфаміду) в момент початку інфузії з подальшим введенням препарату в дозах до 100 % від відповідної дози іфосфаміду у випадку тривалої інфузії.
Уропротекторний ефект підтримувати протягом ще 6-12 годин після завершення інфузії іфосфаміду шляхом застосування препарату в дозах до 50 % від відповідної дози іфосфаміду. Тривалість застосування препарату залежить від тривалості лікування оксазафосфоринами.
Визначена добова доза (DDD): парентерально – не визначено (залежить від протоколу лікування).
Побічна дія та ускладнення при застосуванні
Фарингіт; лімфаденопатія; панцитопенія, лейкопенія, лімфопенія, тромбоцитопенія, еозинофілія; анафілаксія, реакції гіперчутливості; зниження апетиту, відчуття зневоднення; безсоння, нічні кошмари; запаморочення, сонливість, головний біль, млявість; запаморочення, парестезія, гіперестезія, синкопе, гіпоестезія, порушення уважності; судоми; кон’юнктивіт, фотофобія, затуманення зору; періорбітальний набряк; серцебиття; зміни на ЕКГ, тахікардія; припливи; АГ або гіпотензія; кашель, закладеність носа, біль у плеврі, сухість у роті, бронхоспазм, диспное, дискомфорт у гортані, носова кровотеча; респіраторний дистрес, гіпоксія, зниження насищення киснем, тахіпное, кровохаркання; нудота, діарея, коліки, абдомінальний біль; подразнення слизових оболонок, здуття, констипація, пекучий біль (за грудиною, в епігастрії), кровоточивість ясен; стоматит, погіршення смакових відчуттів; зростання рівня трансаміназ; гепатит, зростання рівня гамма-глутамілтрансферази та лужної фосфатази крові; висипання; свербіж, гіпергідроз; кропив’янка, синдром Стівенса-Джонсона, мультиформна еритема, медикаментозне висипання, утворення виразок та/або бульозний висип/пухирі, ангіоневротичний набряк, висипання, відчуття печіння, токсичний епідермальний некроліз, фоточутливість, еритема; артралгія, біль у спині, міалгія, біль у кінцівках, біль у щелепі; дизурія; ГНН; місцеві інфузійні р-ції (висипання та свербіж, гарячка, грипоподібні р-ції, біль, почервоніння, кропив’янка, набряк, тромбофлебіт), озноб, знесилення, біль у грудях, виснаження; набряк обличчя, периферичний набряк, астенія; лабораторні ознаки дисемінованого внутрішньосудинного згортання крові, подовження протромбінового часу, подовження активованого часткового тромбопластинового часу.
Протипоказання
Гіперчутливість до діючої речовини.
Період вагітності.
Період годування груддю.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Епірубіцин – не змішувати, призводить до інактивації епірубіцину.
Карбоплатин – одночасне застосування можливе, якщо введення здійснюється в окремі місця ін’єкцій.
Цисплатин – одночасне застосування можливе, якщо введення здійснюється в окремі місця ін’єкцій.
Особливості застосування
Особливості застосування і обмеження у дітей, віком до 12 років.
Безпека та ефективність застосування месни для лікування педіатричних пацієнтів встановлені не були. Терапевтичний досвід застосування препарату при лікуванні дітей свідчить про те, що в окремих випадках доцільно вводити препарат частіше (до 6 разів) і з коротшими проміжками часу (кожні 3 год).
Особливості застосування і обмеження у осіб похилого та старечого віку.
Особлива інформація щодо застосування препарату літнім пацієнтам відсутня. Вибір дозування для літніх пацієнтів вимагає обережності з огляду на підвищену частоту погіршення функції печінки, нирок та серця, а також наявності супутніх захворювань або одночасного застосування інших препаратів.
Умови та термін зберігання
Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 15 0С до 25 0С.
Термін придатності: 30 діб.
Категорія відпуску
За рецептом лікаря (паперовим) або на вимогу лікувально-профілактичного закладу.
Фармацевтична опіка
Фармацевтична опіка, скерована на лікарів та медичний персонал.
Реакції гіперчутливості від реакцій з боку шкіри та підшкірної клітковини до анафілаксії. Небажані реакції можуть погіршуватися після повторного застосування препарату, а в деяких випадках можуть бути небезпечними для життя. Реакції гіперчутливості на застосування месни були інтерпретовані як такі, що нагадують клінічну картину сепсису, а у пацієнтів з аутоімунними порушеннями нагадують загострення основного захворювання. Може спричинити хибнопозитивні реакції тестів на виявлення кетонових тіл та на виявлення аскорбінової кислоти в сечі. При розгляді подальшого застосування іншої тіолової сполуки – можливість підвищеного ризику розвитку небажаних реакцій.
Фармацевтична опіка, скерована на пацієнтів.
Можуть розвинутись побічні ефекти, що впливають на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами (непритомність, синкопе, апатія/сонливість, запаморочення та затьмарення зору).
Систематизація повідомлень про побічні реакції та побічні дії лікарських засобів від замовників (СТ-Н МОЗУ 42-4.5:2015 п. 5.5.24)
У разі виявлення/отримання інформації про непередбачену побічну реакцію або відсутність ефективності лікарського засобу необхідно протягом 24 годин повідомити про це уповноважену особу ЦПФ «ХЕМОТЕКА» за телефоном +380504540690, завантажити/заповнити карту-повідомлення і надіслати її на [email protected].
Примітка!
Рекомендації щодо призначення, використання та дозування лікарських засобів з урахуванням ефективності та безпеки наведені на підставі даних «Довідника лікарських засобів України» та «Державного формуляру лікарських засобів», що включають переліки ЛЗ, зареєстрованих в Україні з доведеною ефективністю, допустимою безпекою та економічно вигідним використанням.
Персоналізоване виготовлення лікарських засобів в аптеках ЦПФ «ХЕМОТЕКА» здійснюється лише за рецептами лікарів та на замовлення-вимогу лікувально-профілактичних закладів.
Інформація надана тільки в ознайомчих цілях.
Для отримання повної інструкції, прохання ознайомитися з інструкцією для медичного застосування препарату.