Пам’ятка щодо застосування препарату
Натрію хлорид 100 мг/мл, розчин для інфузій (20 мл - 1000 мл)
Склад
- 1 мл препарату містить 100,0 мг Фармасал-натрію хлориду
Допоміжні речовини:
- Вода для ін’єкцій
Лікарська форма
Розчин для інфузій.
Інформація щодо застосування
(Відповідає Інструкції з медичного застосування NATRIUM CHLORATUM BBP, Витягу з Державного формуляру лікарських засобів, затвердженого Наказом міністерства охорони здоров’я України 12.03.2024 № 418 «Фармацевтична опіка»).
Фармакотерапевтична група
B05XA03 – кровозамінники та перфузійні р-ни; р-ни електролітів.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Гіпертонічний розчин натрію хлориду. Застосовується для корекції тяжкої гострої гіпонатріємії (концентрація натрію в сироватці крові становить менше 115 ммоль/л). При низькій концентрації натрію знижений осмотичний тиск позаклітинної (позаклітинної) рідини врівноважується за рахунок попадання води в клітини, виникає клітинний набряк (водянисте набухання тканини). При вираженій гіпонатріємії, пов'язаної з такою гіпергідратацією, прийом гіпертонічних розчинів натрію хлориду необхідно поєднувати з діуретиком.
Фармакокінетика
Після введення натрію в організм створюється рівноважний стан в поза- і внутрішньоклітинної рідини, при балансі натрію його виведення нирками дорівнює надходженню в організм. Дефіцит виникає при порушенні рівноважних механізмів внаслідок швидких позаниркових (не ниркових) втрат або внаслідок порушення функції нирок.
Показання
Застосовують для боротьби з гострими ситуаціями водної інтоксикації (отруєння), для зниження тиску спинномозкової (спинномозкової) рідини, для збільшення діурезу (виділення сечі), для зупинки кровотечі, для гострого поповнення обсягу на першій стадії гіповолемічного шоку (шоковий стан, викликаний недостатнім об'ємом крові в кровотоці).
Спосіб застосування та дози
Препарат використовувати під наглядом лікаря.
Дозування після розведення в інфузію індивідуальна: 5 мл, 10 мл до 100 мл. Його вводять повільно у вену. Слід перевіряти водний баланс і контролювати концентрацію електролітів в сироватці крові.
Побічна дія та ускладнення при застосуванні
Побічні ефекти невідомі (частота не може бути оцінена за наявними даними): підвищення артеріального тиску, набряк, проблеми з ШКТ, високі дози провокують високу концентрацію натрію в організмі при зневодненні внутрішніх органів, особливо головного мозку.
Надлишок хлоридів може викликати втрату бікарбонатів з ацидозом (закисленням організму).
Протипоказання
Індивідуальна чутливість до компонентів ЛЗ. Гіпернатріємія, гіперхлоремія.
Ацидоз. Не використовувати при зневодненні, при серцевій та нирковій недостатності, набряку легень або головного мозку, цирозі печінки з асцитом.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Невідома.
Особливості застосування
Застосування у дітей.
Особливу обережність слід дотримуватися при застосуванні дітям.
Застосування пацієнтам літнього віку.
Особливу обережність слід проявляти при застосуванні пацієнтам літнього віку.
Умови та термін зберігання
Зберігати при температурі не вище 25оС.
Термін придатності 30 діб.
Категорія відпуску
За рецептом лікаря (паперовим) або на вимогу лікувально-профілактичного закладу.
Фармацевтична опіка
Фармацевтична опіка, скерована на лікарів та медичний персонал.
Р-н д/ін`єкцій/інфузій: при тривалому введенні, особливо у великих об’ємах, контролювати рівень електролітів у плазмі та сечі, діурез; одночасне призначення з кортикостероїдами потребує постійного контролю рівня електролітів крові; при шокових станах і втратах крові одночасно із застосуванням р-ну 0,9% натрію хлориду можна здійснювати гемотрансфузію, переливання плазми і плазмозамінників; клінічний моніторинг повинен включати перевірку іонограми сироватки крові, водного балансу та кислотно-лужного стану; якщо необхідно виконати швидку інфузію, слід здійснювати ретельний моніторинг функціонального стану СС і дихальної системи; при застосуванні ЛЗ як розчинника дозування та швидкість інфузії визначають переважно на основі характеристик та режиму дозування розчинюваного засобу; при перших ознаках передозування (спрага, сплутаність свідомості, потіння, головний біль, слабкість, сонливість і тахікардія) введення препарату слід припинити, оцінити стан хворого та надати адекватну допомогу; слід вживати особливих заходів безпеки при лікуванні пацієнтів з такими захворюваннями, як СН або ниркова недостатність, що часто пов’язані з літнім віком; крап. та спрей наз.: спеціальних рекомендацій немає.
Фармацевтична опіка, скерована на пацієнтів.
Р-н д/ін`єкцій/інфузій: спеціальних рекомендацій немає; крап. та спрей наз.: дорослі: перед початком
процедури слід вимити руки з милом та акуратно звільнити носові ходи від секрету швидким різким видихом через ніс, для попередження витікання р-ну необхідно лягти або сісти та закинути голову назад, потім, намагаючись не торкатися крапельницею фл. внутрішніх стінок носа, закапати препарат, якщо спрей: вмістити розпилювач у носовий хід, коротким різким рухом натиснути насос-дозатор і, витягнувши розпилювач із носа, розтиснути, після закапування бажано побути в положенні лежачи з закинутою назад головою протягом 2 хвилин; залишки р-ну видалити з обличчя ватою або носовичком; діти: перед початком процедури слід вимити руки з милом та акуратно звільнити ніс дитини від слизу; при закапуванні крап. у праву ніздрю голова дитини має бути закинута трохи
назад та нахилена праворуч і, навпаки, голова дитини має бути нахилена ліворуч при закапуванні крапель у ліву ніздрю; після закапування слід посадити дитину та допомогти їй звільнити ніс від розрідженого слизу; залишки розчину необхідно охайно видалити з обличчя ватою або носовичком; щоб уникнути розповсюдження інфекції, використовувати індивідуальну ємкість.
Систематизація повідомлень про побічні реакції та побічні дії лікарських засобів від замовників (СТ-Н МОЗУ 42-4.5:2015 п. 5.5.24)
У разі виявлення/отримання інформації про непередбачену побічну реакцію або відсутність ефективності лікарського засобу необхідно протягом 24 годин повідомити про це уповноважену особу ЦПФ «ХЕМОТЕКА» за телефоном +380504540690, завантажити/заповнити карту повідомлення і надіслати її на [email protected].
Примечание!
Рекомендации по назначению, использованию и дозировке лекарственных средств с учетом эффективности и безопасности приведены на основании данных «Справочника лекарственных средств Украины» и «Государственного формуляра лекарственных средств», включающих перечни ЛС, зарегистрированных в Украине с доказанной эффективностью, допустимой безопасностью и экономически выгодным использованием.
Персонализированное изготовление лекарственных средств в аптеках ЦПФ «ХЕМОТЕКА» осуществляется только по рецептам врачей и по заказу-требованию лечебно-профилактических учреждений.
Информация предоставлена только в ознакомительных целях.
Для получения полной инструкции, просьба ознакомиться с инструкцией для медицинского применения препарата.