График работы:
Пн.-Пт.: с 9:00 до 18:00
Сб.-Вс.: выходные
Бесплатно со стационарных
и мобильных телефонов
по Украине
0 800 40 20 22
Перезвоните мне
График работы:
Пн.-Пт.: с 9:00 до 18:00
Сб.-Вс.: выходные
Бесплатно со стационарных
и мобильных телефонов
по Украине
0 800 40 20 22
Перезвоните мне
0%
0%
Для полноценной работы на сайте, пожалуйста, переверните планшет в альбомный режим.
Неподдерживаемый браузер

Вы используете устаревший браузер. Пожалуйста, обновите ваш браузер, чтобы просматривать сайт.

Топотекан (Topotecani)

Пам’ятка щодо застосування препарату

Топотекан (Topotecani)

Топотекан 1 мг/мл, концентрат для інфузійних лікарських засобів (20 мл – 1000 мл)

Склад

 • 1 мл препарату містить 1,0 мг топотекану гідрохлориду

Допоміжні речовини:

 • Винна кислота
 • Натрію гідроксид або кислота хлористоводнева
 • Вода для ін’єкцій

Лікарська форма

Концентрат для інфузійних лікарських засобів.

Інформація щодо застосування

(Витяг з Державного формуляру лікарських засобів, затвердженого Наказом міністерства охорони здоров’я України 13.06.2022 р. № 1011).

Фармакотерапевтична група

L01XX17 – антинеопластичні засоби.

Основна фармакотерапевтична дія

Протипухлинна активність полягає в пригніченні топоізомерази-І-ферменту, що бере безпосередню участь у реплікації ДНК. Пригнічує топоізомеразу-І шляхом стабілізації ковалентного комплексу ферменту і розщепленої нитки ДНК, що є проміжною ланкою каталітичного механізму. Клітинними наслідками пригнічення топоізомерази-І топотеканом є індукція протеїнасоційованих поодиноких розривів ланцюга ДНК.

Показання

Монотерапія: метастатичний рак яєчників після першої лінії хіміотерапії або подальшої терапії, якщо не було досягнуто позитивного ефекту.

Рецидивуючий дрібноклітинний рак легенів у пацієнтів, яким проведення повторної хіміотерапії першої лінії не може бути рекомендовано.

У комбінації з цисплатином: рецидивуючий рак шийки матки після променевої терапії, а також хворим зі стадією IV-ВБНФ.

Спосіб застосування та дози

Топотекан має призначатися виключно фахівцем, компетентним у застосуванні протиракової хіміотерапії!

Увага! Топотекан 1 мг/мл, концентрат для інфузійних лікарських засобів має бути розведений перед використанням!

Рак яєчників та дрібноклітинний рак легенів: при початковому курсі лікування рекомендована доза – 1,5 мг/м2 поверхні тіла у вигляді внутрішньовенних інфузії протягом 30 хв. 1 раз/день протягом 5 днів поспіль із перервою 3 тижні; у разі доброї переносимості лікування продовжити, доки буде прогресувати хвороба. Для проведення повторних курсів не можна застосовувати, доки рівень нейтрофілів не стане вище 1х109/л, тромбоцитів – вище 100х109/л і Hb – вище 9 г/дл (після гемотрансфузії, якщо це необхідно).

Для лікування пацієнтів з тяжкою нейтропенією (кількість нейтрофілів менше 0,5х109/л) протягом 7 і більше днів або тяжкою нейтропенією, що супроводжується пропасницею чи проявами інфекції, або для пацієнтів, лікування яких було відкладено через нейтропенію, дозу зменшувати від 0,25 мг/м2/добу до 1,25 мг/м2/добу (за необхідності послідовно зменшувати дозу до 1,0 мг/м2/добу). При рівні тромбоцитів у процесі лікування нижче 25 х 109/л, дозу топотекану зменшувати аналогічно.

Рак шийки матки: при початковому курсі лікування рекомендована доза - 0,75 мг/м2 поверхні тіла, щоденно у вигляді 30-хвилинної внутрішньовенної інфузії у 1-й, 2-й та 3-й день. У 1-й день після введення дози призначають цисплатин у вигляді внутрішньовенної інфузії у дозі 50 мг/м2 поверхні тіла. Такий режим лікування повторюється через 21 день протягом 6 курсів або доки буде прогресувати хвороба. Для проведення повторних курсів не можна застосовувати препарат, доки рівень нейтрофілів не досягне вище 1,5х109/л, тромбоцитів – вище 100х109/л і гемоглобіну – вище 9 г/дл (після гемотрансфузії, якщо це необхідно).

Якщо для лікування пацієнтів, у яких розвинулась тяжка нейтропенія (кількість нейтрофілів менше 0,5 х109/л) протягом 7 і більше днів, або для пацієнтів з тяжкою нейтропенією, що супроводжується гарячкою чи проявами інфекції, або для пацієнтів, лікування яких було відкладено через нейтропенію, необхідне зменшення дози топотекану, то її зменшують на 20 % до 0,60 мг/м2 поверхні тіла для наступних курсів (або до 0,45 мг/м2 поверхні тіла/добу в подальшому).

Для лікування пацієнтів, рівень тромбоцитів яких став менше 25х109/л, рекомендується зменшувати дозу топотекану аналогічно.

Визначена добова доза (DDD): парентерально – не визначено.

Побічна дія та ускладнення при застосуванні

Інфекції, сепсис; анемія, фебрильна нейтропенія, лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, панцитопенія; анорексія; інтерстиціальні захворювання легенів, диспное, кашель, носові кровотечі; діарея, нудота, блювання, біль у животі, запор, діарея, анорексія, стоматит, мукозит; випадки нейтропенічного коліту; гіпербілірубінемія; алопеція, свербіж; астенія, втомлюваність, гіпертермія, нездужання; гіперчутливість, включаючи висипання, анафілактичні реакції, ангіоневротичний набряк, кропив’янка; гіпербілірубінемія, підвищення рівня АСТ, АЛТ; тяжка кровотеча (асоційована з тромбоцитопенією); запалення м’язів, випотівання рідини із судин, запалення слизових оболонок.

Протипоказання

Гіперчутливість до топотекану та/або його компонентів в анамнезі.

Вагітність.

Годування груддю.

Тяжка супресія кісткового мозку перед початком першого курсу лікування (вихідний рівень нейтрофілів менше 1,5х109/л, рівень тромбоцитів менше 100х109/л).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Інші цитотоксичні препарати – може бути необхідним зниження дози кожного препарату з метою покращення переносимості.

Циклоспорин – підвищення AUC топотекану приблизно в 2-2,5 рази.

Особливості застосування

Особливості застосування при порушенні функції печінки.

Недостатньо даних для дозових рекомендацій препарату пацієнтам з печінковою недостатністю (рівень білірубіну знаходиться у межах 1,5-10 мг/дл).

Особливості застосування при порушенні функції нирок.

Рекомендована доза топотекану як монотерапії для пацієнтів з раком яєчників або дрібноклітинним раком легенів та кліренсом креатиніну від 20 до 39 мл/хв становить 0,75 мг/м2/добу протягом 5 днів поспіль. Не рекомендовано застосування якщо кліренс креатиніну менше 20 мл/хв.

Особливості застосування при порушенні функції дихальної системи.

У разі виявлення у пацієнта інтерстиціального захворювання легенів (наприклад, кашель, гарячка, задишка та/або гіпоксія), застосування топотекану слід припинити.

Особливості застосування і обмеження у дітей, віком до 12 років.

Не рекомендується.

Особливості застосування і обмеження у осіб похилого та старечого віку.

Коригувати дозу не потрібно, якщо не потрібна така корекція внаслідок порушення функції нирок.

Повідомляється, що у хворих віком від 65 років, які лікуються пероральним топотеканом, частіше виникає діарея.

Умови та термін зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 2 0С до 8 0С.

Термін придатності: 90 діб.

Категорія відпуску

За рецептом лікаря (паперовим) або на вимогу лікувально-профілактичного закладу.

Фармацевтична опіка

Фармацевтична опіка, скерована на лікарів та медичний персонал.

Гематологічна токсичність є дозозалежною, регулярно контролювати параметри крові, включаючи кількість тромбоцитів; може спричинювати тяжку мієлосупресію. Індукована топотеканом нейтропенія може спричиняти нейтропенічний коліт. Повідомлялося про випадки інтерстиціальних захворювань легенів, у деяких випадках з летальним наслідком. Факторами ризику, що лежать в основі цього, є інтерстиціальні захворювання легенів в анамнезі, легеневий фіброз, рак легенів, вплив радіації на легені та застосування пневмотоксичних препаратів та/або колонієстимулювальних факторів.

Ретельно спостерігати за пацієнтами для виявлення симптомів, що можуть бути ознаками інтерстиціальних захворювань легенів, у разі виявлення у пацієнта інтерстиціального захворювання легенів, застосування топотекану припинити.

Монотерапія та у комбінації з цисплатином часто асоціюються з клінічно значущою тромбоцитопенією, брати до уваги під час призначення пацієнтам з підвищеним ризиком кровотечі з пухлини.

Пацієнти з тяжким соматичним статусом гірше відповідають на лікування та у них збільшується частота виникнення таких ускладнень, як гарячка, інфекції та сепсис. Важливим є точне визначення соматичного статусу пацієнта під час терапії для запобігання його погіршенню.

При застосуванні з іншими цитостатиками може бути необхідно змінити дозу топотекану.

Фармацевтична опіка, скерована на пацієнтів.

Використовувати ефективні засоби контрацепції, якщо один із партнерів проходить курс лікування

топотеканом. Якщо пацієнт протягом тривалого часу відчуває стомлюваність та астенію, керувати автомобілем чи іншими механізмами слід з обережністю; повідомлено про можливість виникнення діареї та активно лікувати всі її прояви.

Систематизація повідомлень про побічні реакції та побічні дії лікарських засобів від замовників (СТ-Н МОЗУ 42-4.5:2015 п. 5.5.24)

У разі виявлення/отримання інформації про непередбачену побічну реакцію або відсутність ефективності лікарського засобу необхідно протягом 24 годин повідомити про це уповноважену особу ЦПФ «ХЕМОТЕКА» за телефоном +380504540690, завантажити/заповнити карту-повідомлення і надіслати її на [email protected].

Примечание!

Рекомендации по назначению, использованию и дозировке лекарственных средств с учетом эффективности и безопасности приведены на основании данных «Справочника лекарственных средств Украины» и «Государственного формуляра лекарственных средств», включающих перечни ЛС, зарегистрированных в Украине с доказанной эффективностью, допустимой безопасностью и экономически выгодным использованием.

Персонализированное изготовление лекарственных средств в аптеках ЦПФ «ХЕМОТЕКА» осуществляется только по рецептам врачей и по заказу-требованию лечебно-профилактических учреждений.

Информация предоставлена ​​только в ознакомительных целях.

Для получения полной инструкции, просьба ознакомиться с инструкцией для медицинского применения препарата.

Схемы лечения, в которых используется Топотекан (Topotecani)

 1. ПЕРЕЧЕНЬ ДОСТУПНЫХ СУБСТАНЦИЙ
  Индивидуальный расчет стоимости лечения на 1 цикл
  Абиратерона ацетат, Винбластин, Гемцитабин, Доцетаксел, Иринотекан, Ифосфамид, Метотрексат, Митоксантрон, Паклитаксел, Пеметрексед, Топотекан, Флюороурацил, Фулвестрант, Циклофосфамид, Цитарабин, Этопозид
  Локализация заболевания:
  ПЕРЕЧЕНЬ ДОСТУПНЫХ СУБСТАНЦИЙ
  Название схемы:
  Индивидуальный расчет стоимости лечения на 1 цикл
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1
  Абиратерона ацетат
  4 x 250 - 4 шт 0 перорально
  1
  Винбластин
  5 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Гемцитабин
  1250 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Доцетаксел
  75 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Иринотекан
  125 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Ифосфамид
  2000 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Метотрексат
  800 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Митоксантрон
  14 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Паклитаксел
  175 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Пеметрексед
  500 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Топотекан
  1,5 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Флюороурацил
  1000 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Фулвестрант
  250 (const) - 0 0 подкожно
  1
  Циклофосфамид
  500 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Цитарабин
  3000 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  1
  Этопозид
  100 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  201 (день)


  Количество циклов:
  1

  В данной таблице представлены все субстанции, которые имеются в наличии в Центре персонализированной фармации «Хемотека».

  Инструкция расчета стоимости по необходимому вам препарату:

  • нажмите на иконку «карандаш»;
  • в ячейке «Дни терапии» укажите количество дней;
  • в ячейке «Дозирование» укажите дозу;
  • нажмите на иконку с «галочкой» для расчёта.

  Информация приводится в ознакомительных целях.
  При возникновении вопросов, пожалуйста, звоните в наш кол-центр: 0800402022 (бесплатно со стационарных и мобильных телефонов по Украине).
  График работы call-центра:
  Пн.-Пт.: с 9:00 до 18:00
  Сб.-Вс.: выходные

  Просмотрите прайс доступных субстанций ЦПФ «Хемотека» с фиксированными дозировками.

 2. Мелкоклеточный рак легкого - МРЛ
  Топотекан (локальный протокол)
  Топотекан
  Локализация заболевания:
  Мелкоклеточный рак легкого - МРЛ
  Название схемы:
  Топотекан (локальный протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1-3
  Топотекан
  0,75 0,9% NaCl 100 мл 30 минут внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Топотекан разводят до 0,025-0,05 мг/мл.

  Паспортная часть: нозология – рак легкого; код по мкб -10 – с 33, с 34.
  Потенциальные пользователи – отделение опухолей органов грудной полости Национального института рака.

  Авторство: Национальный институт рака

  Литература:
  Локальный протокол медицинской помощи и клинический маршрут больных раком легкого.

 3. Мелкоклеточный рак легкого - МРЛ
  Топотекан XC840 (европейский протокол)
  Топотекан
  Локализация заболевания:
  Мелкоклеточный рак легкого - МРЛ
  Название схемы:
  Топотекан XC840 (европейский протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1-5
  Топотекан
  1,5 0,9% NaCl 100 мл 30 минут внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Топотекан разводят до 0,025-0,05 мг/мл.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Ardizzoni A. et al., J Clin Oncol 15: 2090ff, 1997.

 4. Рак яичника
  Топотекан / Бевацизумаб XC836 + XA060 (европейский протокол)
  Бевацизумаб, Топотекан
  Локализация заболевания:
  Рак яичника
  Название схемы:
  Топотекан / Бевацизумаб XC836 + XA060 (европейский протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1, 15
  Бевацизумаб
  10 мг/кг 0,9% NaCl 100 мл 90 минут внутривенно
  1, 8, 15
  Топотекан
  4 0,9% NaCl 50 мл 30 минут внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  29 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Топотекан разводят до 0,025-0,05 мг/мл.
  (*) Бевацизумаб: Начальную дозу вводят в течение 90 минут. В случае хорошей переносимости первой инфузии, вторую инфузию вводят в течение 60 минут. В случае хорошей переносимости 60-минутной инфузии, все последующие инфузии можно вводить в течение 30 минут.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Pujade-Lauraine E. et al., J Clin Oncol 32: 1302ff, 2014.

 5. Рак шейки матки
  Паклитаксел / Топотекан / Бевацизумаб XC836 + XA060 (европейский протокол)
  Бевацизумаб, Паклитаксел, Топотекан
  Локализация заболевания:
  Рак шейки матки
  Название схемы:
  Паклитаксел / Топотекан / Бевацизумаб XC836 + XA060 (европейский протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1
  Бевацизумаб
  10 мг/кг 0,9% NaCl 100 мл 90 минут внутривенно
  1
  Паклитаксел
  175 0,9% NaCl 500 мл 3 часа внутривенно
  1-3
  Топотекан
  0,75 0,9% NaCl 50 мл 30 минут внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Паклитаксел разводят до 0,3-1,2 мг/мл.
  Сопутствующая медикация до Паклитаксела:
  Дексаметазон, 20 мг внутривенно за 30 минут до Паклитаксела или Дексаметазона - 20 мг орально за 6 и 12 часов до Паклитаксела. Рекомендована дополнительная премедикация 50 мг Ранитидина и 30 мг Дифенгидрамина.
  Топотекан разводят до 0,025-0,05 мг/мл.
  (*) Бевацизумаб: Начальную дозу вводят в течение 90 минут. В случае хорошей переносимости первой инфузии, вторую инфузию вводят в течение 60 минут. В случае хорошей переносимости 60-минутной инфузии, все последующие инфузии можно вводить в течение 30 минут.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Tewari K.S. et al., N Engl J Med 370: 734ff, 2014.