График работы:
Пн.-Пт.: с 9:00 до 18:00
Сб.-Вс.: выходные
Бесплатно со стационарных
и мобильных телефонов
по Украине
0 800 40 20 22
Перезвоните мне
График работы:
Пн.-Пт.: с 9:00 до 18:00
Сб.-Вс.: выходные
Бесплатно со стационарных
и мобильных телефонов
по Украине
0 800 40 20 22
Перезвоните мне
0%
0%
Для полноценной работы на сайте, пожалуйста, переверните планшет в альбомный режим.
Неподдерживаемый браузер

Вы используете устаревший браузер. Пожалуйста, обновите ваш браузер, чтобы просматривать сайт.

Винорелбин (Vinorelbini)

Інструкція для медичного застосування препарату

Винорелбин (Vinorelbini)

Склад:

діюча речовина: вінорельбін

1 мл розчину містить вінорельбіну тартрату еквівалентно вінорельбіну 10 мг;

допоміжні речовини: кислота винна, вода для ін’єкцій.

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий безбарвний розчин.

Фармакотерапевтична група.

Протипухлинні препарати. Алкалоїди барвінку та їх аналоги.

Код АТХ L01С А04.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Вінорельбін – протипухлинний лікарський засіб рослинного походження з групи напівсинтетичних алкалоїдів, отриманий з рослини родини барвінку.

Препарат блокує мітоз клітин на стадії метафази G2-M, спричиняючи загибель клітин під час інтерфази або при подальшому мітозі. На молекулярному рівні впливає на динамічну рівновагу тубуліну в апараті мікротрубочок клітини. Вінорельбін пригнічує полімеризацію тубуліну, зв’язуючись переважно з мітотичними мікротрубочками, а у більш високих концентраціях сприяє впливу на аксональні мікротрубочки. Індукція спіралізації тубуліну під дією вінорельбіну виражена слабше, ніж при застосуванні вінкристину.

Фармакокінетика.  

Після внутрішньовенного введення вінорельбін широко розподіляється у тканинах. Кінетика вінорельбіну в плазмі крові трьохфазна. Середній період напіввиведення препарату у термінальній фазі становить 40 годин. Кліренс із плазми крові дуже високий – приблизно 0,8‑1 л/год×кг. Зв’язування з білками плазми крові становить 50-80 %. Виводиться переважно з жовчю.

Клінічні характеристики.

Показання.

 • Недрібноклітинний рак легень.
 • Метастатичний рак молочної залози.
 • Рак передміхурової залози, резистентний до гормонотерапії (у комбінації з малими дозами глюкокортикостероїдів для внутрішнього застосування).

Протипоказання.

Не допускається інтратекальне введення препарату.

– Підвищена чутливість до вінорельбіну та до інших компонентів препарату або до інших алкалоїдів барвінку;

– кількість нейтрофілів менше 1500/мм3 (1,5×109/л) або тяжкі поточні чи нещодавно перенесені інфекційні захворювання (протягом останніх 2 тижнів);

– кількість тромбоцитів менше 100000/мм3 (100 ×109/л);

– виражена печінкова недостатність, не пов’язана з пухлинним процесом;

– препарат не слід призначати жінкам репродуктивного віку, які не користуються ефективними контрацептивними засобами;

– застосування вакцини від жовтої гарячки;

– не рекомендується у комбінації з фенітоїном та ітраконазолом;

– не рекомендується проведення вакцинацій живими атенуйованими вакцинами у період лікування вінорельбіном.

Особливі заходи безпеки.

Працювати з препаратом повинен лише підготовлений персонал.

Необхідно користуватися захисним одягом (одноразовими рукавичками, масками, окулярами, халатами і шапочками або комбінезонами).

Слід вживати усіх заходів для запобігання попаданню розчинів вінорельбіну в очі. Якщо це все ж сталося, очі слід негайно промити 0,9 % розчином натрію хлориду.

У разі розливання або розбризкування розчинів вінорельбіну забруднену ділянку слід витерти і промити.

Після завершення роботи з препаратом робоче місце слід ретельно очистити і вимити руки та обличчя.

Невикористані залишки препарату, а також усі інструменти та матеріали, що контактували з вінорельбіном при приготуванні та введенні розчинів для інфузій і прибиранні, необхідно знищувати згідно із затвердженою процедурою утилізації відходів цитотоксичних речовин.

Слід з обережністю прибирати екскрети і блювоту пацієнтів.

Вагітних медичних працівників потрібно попереджати, що препарат є цитотоксичним і що їм слід уникати роботи з ним.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Взаємодії, характерні для всіх цитотоксичних препаратів

Оскільки при онкологічних захворюваннях зростає ризик розвитку тромбозів, пацієнтам часто призначають антикоагулянти. Враховуючи високу інтраіндивідуальну варіабельність показників згортання крові при онкологічних захворюваннях, а також можливу взаємодію між пероральними антикоагулянтами і протипухлинними препаратами, необхідно частіше контролювати протромбіновий індекс (міжнародний  нормалізований індекс (INR).

Протипоказані комбінації

Фенітоїн (взаємодія відзначена з доксорубіцином, даунорубіцином, карбоплатином, цисплатином, кармустином, вінкристином, вінбластином, блеоміцином і метотрексатом): ризик виникнення судом, оскільки протипухлинні препарати знижують абсорбцію фенітоїну у травному тракті.

Вакцина проти жовтої гарячки: ризик розвитку тяжкої генералізованої інфекції з можливим летальним наслідком.

Небажані комбінації

Живі атенуйовані вакцини: ризик розвитку тяжкої генералізованої хвороби. Ризик особливо високий у пацієнтів із пригніченням імунної системи. При можливості слід використовувати інактивовані вакцини (наприклад проти поліомієліту).

Комбінації, що вимагають уваги

Циклоспорин (взаємодія відзначена з доксорубіцином і етопозидом): можлива надмірна імуносупресія з ризиком виникнення лімфопроліферації.

Такролімус: можлива надмірна імуносупресія з ризиком виникнення лімфопроліферації.

Взаємодії, характерні для алкалоїдів барвінку

Небажані комбінації

Ітраконазол: посилення нейротоксичності ітраконазолу внаслідок зниження печінкового метаболізму.

Комбінації, що вимагають уваги

Мітоміцин С: ризик виникнення бронхоспазму та диспное, інтерстиціальної пневмонії через посилення побічних реакцій мітоміцину С.

Взаємодії, характерні для вінорельбіну

При комбінованому застосуванні вінорельбіну та інших препаратів з мієлосупресивною дією може посилюватися пригнічення функції кісткового мозку.

Оскільки ізофермент CYP3A4 відіграє головну роль у метаболізмі вінорельбіну, при супутньому застосуванні індукторів (фенітоїну, фенобарбіталу, рифампіцину, карбамазепіну, Hypericum Perforatum) або інгібіторів CYP3A4 (ітраконазолу, кетоконазолу, інгібіторів протеази ВІЛ, еритроміцину, кларитроміцину, телітроміцину, нефазодону) концентрація вінорельбіну у крові може змінюватися.

Вінорельбін є субстратом для Р-глікопротеїну, тому при супутньому застосуванні інгібіторів (ритонавіру, кларитроміцину, циклоспорину, верапамілу, хінідину) або індукторів цього транспортного білка (фенітоїну, фенобарбіталу, рифампіцину, карбамазепіну, Hypericum Perforatum) концентрація вінорельбіну в крові може змінюватися.

При комбінації хіміотерапії вінорельбіном і цисплатином (комбінація, що часто застосовується) фармакологічні параметри дії вінорельбіну не змінюються. Однак частота розвитку гранулоцитопенії при такій комбінованій терапії вища, ніж при монотерапії вінорельбіном.

Можливо, вінорельбін посилює захоплення метотрексату клітинами у випадку, коли препарати застосовують одночасно. Таким чином, для досягнення терапевтичного ефекту необхідна менша кількість метотрексату.

L-аспарагіназа може знижувати кліренс вінорельбіну у печінці, підвищуючи його токсичність. Для зменшення проявів даної взаємодії вінорельбін слід призначати за 12-24 години до застосування L-аспарагінази.

Особливості застосування.

У процесі лікування вінорельбіном необхідно регулярно контролювати гематологічні показники (перед кожним введенням препарату визначати рівень гемоглобіну, кількість лейкоцитів і тромбоцитів у периферичній крові). Головним дозолімітуючим побічним ефектом при лікуванні вінорельбіном є нейтропенія. Вона має некумулятивний характер. Мінімальна кількість нейтрофілів у крові спостерігається через 7-14 днів після введення препарату, після чого показники швидко нормалізуються (протягом 5-7 днів). При зниженні кількості нейтрофілів до рівня менше 1500/мм3 (1,5×109/л) і кількості тромбоцитів до рівня менше 100000/мм3 (100´109/л) введення вінорельбіну відстрочують до нормалізації гематологічних показників.

У разі агранулоцитозу (менше 2000 мм3 (2×109/л)) пацієнт повинен перебувати під пильним наглядом, а чергове введення препарату відстрочують до нормалізації гематологічних показників.

Пацієнтам із порушеннями функції печінки рекомендується призначати нижчі дози.

Необхідна обережність у початковий період лікування пацієнтів із порушеннями функції нирок, оскільки клінічні дослідження з участю таких хворих не проводилися.

Обережність також необхідна при лікуванні пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

Слід запобігати випадковому потраплянню розчинів вінорельбіну в очі, оскільки це може спричинити тяжке подразнення або навіть утворення виразок на рогівці.

Препарат не можна призначати одночасно з променевою терапією на ділянку печінки.

При появі ознак нейротоксичності ІІ і вищого ступеня застосування вінорельбіну необхідно відмінити.

При появі задишки, кашлю або гіпоксії нез’ясованої етіології необхідно провести обстеження пацієнта для виключення легеневої токсичності.

Після додаткового розведення препарату 0,9 % розчином натрію хлориду або 5 % розчином  глюкози його фізична і хімічна стабільність зберігається протягом 8 днів при кімнатній температурі (20±5 °С) або у холодильнику (при температурі від 2 до 8 °С).

З мікробіологічної точки зору препарат після розведення слід використати негайно. Якщо препарат не вводили негайно, лікар бере на себе відповідальність щодо умов і тривалості його зберігання до введення. Зазвичай тривалість такого зберігання не повинна перевищувати 24 години при температурі від 2 до 8 °С, за винятком тих випадків, коли розведення проводили у контрольованих і валідованих асептичних умовах.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Припускається, що при застосуванні вінорельбіну у період вагітності можливе виникнення серйозних вад у новонароджених. 

Препарат протипоказаний у період вагітності.

За життєвими показаннями вінорельбін можна застосовувати вагітним тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.

Лікар повинен попередити вагітну про можливі негативні наслідки лікування та отримати її письмову згоду на введення препарату. Потрібно ретельно стежити за розвитком плода у період лікування вагітної.

Під час і протягом принаймні 3 місяців після припинення терапії жінкам репродуктивного віку необхідно використовувати надійні методи контрацепції для виключення вагітності у цей період.

Невідомо, чи екскретується препарат у грудне молоко. Не можна виключати ризику потрапляння препарату у грудне молоко, тому на період лікування препаратом слід припинити годування груддю.

Зважаючи на можливу генотоксичну дію вінорельбіну, чоловікам рекомендується запобігати зачаття у процесі лікування і протягом 6 місяців (мінімум 3 місяці) після закінчення терапії препаратом.

Оскільки лікування вінорельбіном може спричинити необоротну безплідність, чоловікам, які бажають стати батьками у майбутньому, рекомендується вдатися до кріоконсервації сперми до початку терапії вінорельбіном. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не досліджувалася.

Спосіб застосування та дози.

Препарат можна вводити лише внутрішньовенно.

Інтратекальне введення не допускається.

Перед введенням розчину вінорельбіну необхідно впевнитися, що голка знаходиться у вені.

При монотерапії зазвичай доза препарату для внутрішньовенного введення становить 25‑30 мг/м2 поверхні тіла 1 раз на тиждень.

При комбінованій терапії доза і частота введення залежать від схеми лікування.

Розчин для ін’єкцій розводити 20-50 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози і вводити внутрішньовенно протягом 6-10 хв. Завжди після введення розчину вінорельбіну вену слід промити, вводячи як мінімум 250 мл 0,9 % розчину натрію хлориду або 5 % розчину глюкози. У разі порушень функції печінки дозу препарату необхідно зменшувати до 20 мг/м2 поверхні тіла та ретельно контролювати лабораторні показники функції печінки.

Недрібноклітинний рак легенів.

При монотерапії вінорельбіном зазвичай вводити у дозі 25-30 мг/м2 поверхні тіла 1 раз на тиждень. У комбінації з іншими протипухлинними засобами схема введення залежить від протоколу лікування. Зазвичай препарат вводити у такій самій дозі (25-30 мг/м2 поверхні тіла), але через більші проміжки часу, наприклад у 1-й і 5-й дні або 1-й і 8-й дні курсу тривалістю 3 тижні.

Гормонорезистентний рак передміхурової залози

Звичайна доза – 30 мг/м2 у 1-й та 8-й день кожні 3 тижні разом із низькою дозою кортикостероїдів щоденно (гідрокортизон у дозі 40 мг на добу).

Пацієнти літнього віку

Клінічні дослідження не виявили будь-якої різниці у пацієнтів літнього віку щодо швидкості відповідної реакції на лікування, хоча не можна виключити більш виражену  чутливість у деяких із цих пацієнтів.

Інструкції персоналу

Приготуванням розчинів для інфузій повинен займатися кваліфікований персонал у спеціально відведеній зоні, де забороняється палити, їсти та пити.

При роботі з вінорельбіном необхідно додержуватися правил роботи з цитотоксичними препаратами та обов’язково користуватися халатами з довгими рукавами, захисними масками, шапочками, захисними окулярами, стерильними одноразовими рукавичками, аркушами для захисту робочих поверхонь і контейнерами або мішками для токсичних відходів.

Вагітних медичних працівників потрібно попереджати, що препарат є цитотоксичним і їм необхідно уникати роботи з ним.

Перед введенням розчину для інфузій його слід перевірити візуально. Дозволяється вводити лише прозорі безбарвні або світло-жовтого кольору розчини без механічних включень.

При потраплянні препарату у навколишні тканини можливе місцеве подразнення і навіть некроз тканин. У разі попадання розчину вінорельбіну поза вену слід негайно припинити введення і виконати аспірацію препарату. Залишок розчину для інфузій вводити в іншу вену. Локальні підшкірні ін’єкції 1 мл гіалуронідази 250 МО/мл навколо ураженого місця, а також помірно гарячі компреси сприяють дифузії препарату, що потрапив поза вену, і знижують ризик розвитку подразнення та некрозу.

У разі появи геморагій у місці введення препарату для зменшення ризику виникнення флебіту слід негайно прийняти глюкокортикостероїди. 

При потраплянні розчинів вінорельбіну в очі їх необхідно негайно промити великою кількістю води. У разі потрапляння препарату на шкіру її слід ретельно промити великою кількістю води, потім водою з милом і знову великою кількістю води.

Необхідно з обережністю прибирати екскрети і блювоту пацієнтів.

З будь-якими розбитими контейнерами слід поводитись як із небезпечними відходами і вживати відповідних запобіжних заходів.

Токсичні відходи потрібно знищувати згідно з вимогами шляхом спалення у спеціально маркованих жорстких контейнерах.

Діти.

Немає даних щодо ефективності та безпеки застосування вінорельбіну дітям, тому препарат не слід призначати цій віковій категорії пацієнтів.

Передозування.

Симптоми: тяжка гранулоцитопенія  та агранулоцитоз із ризиком розвитку суперінфекції, що може становити загрозу життю пацієнта; гіпоплазія кісткового мозку, іноді пов’язана з інфекціями, гарячкою та паралітичним ілеусом.

Лікування: переливання концентрованої суміші гранулоцитів; введення препаратів, що стимулюють гранулоцитопоез; антибіотикотерапія. Симптоматична та підтримуюча терапія. Специфічний антидот невідомий. 

Побічні реакції.

Інфекції та інвазії: бактеріальні, вірусні або грибкові інфекції різної локалізації, септицемія (у тому числі з летальним наслідком), нейтропенічний сепсис (у тому числі з летальним наслідком).

З боку системи крові та лімфатичної системи: пригнічення функції кісткового мозку, що проявляється переважно нейтропенією; лейкопенія; анемія; агранулоцитоз; гранулоцитопенія, тромбоцитопенія, фебрильна нейтропенія.

З боку імунної системи: системні алергічні реакції, включаючи анафілаксію, анафілактичний шок або анафілактоїдні реакції, ангіоневротичний набряк. 

З боку метаболізму: гіпонатріємія, синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону (СНСАДГ).

З боку нервової системи: зниження глибоких сухожильних рефлексів, парестезії з сенсорними і моторними симптомами, слабкість нижніх кінцівок, синдром Гійєна-Барре.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, артеріальна гіпертензія, відчуття припливів і похолодання кінцівок, ішемічна хвороба серця, стенокардія, транзиторні зміни ЕКГ, інфаркт міокарда, тяжка артеріальна гіпотензія, колапс, тахікардія, відчуття серцебиття, порушення серцевого ритму.

З боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння: задишка, бронхоспазм. Ці реакції можуть виникати як через кілька хвилин після введення препарату, так і через кілька годин. Інтерстиціальні захворювання легенів.

З боку травного тракту: парез кишечнику, запор, нудота і блювання, діарея, стоматит, езофагіт, анорексія, панкреатит, паралітична непрохідність кишечнику.

З боку гепатобіліарної системи: відхилення від норми результатів печінкових тестів (транзиторне підвищення рівнів загального білірубіну, лужної фосфатази, АЛТ, АСТ).

З боку шкіри та підшкірної клітковини: алопеція, шкірні реакції (висипання, свербіж, кропив'янка, еритема долонь і підошов).

З боку кістково-м'язової системи і сполучної тканини: міалгія, артралгія, біль у щелепах; при тривалому застосуванні можлива підвищена втомлюваність м’язів нижніх кінцівок.

З боку нирок і сечовидільної системи: підвищення рівня креатиніну.

Ефекти загального характеру та місцеві реакції: підвищена втомлюваність, пропасниця, біль різної локалізації (зокрема біль у грудях та біль у місці пухлини), астенія, реакції у місці введення (еритема, печіння, біль, зміни кольору вени і шкіри у місці введення, місцевий флебіт), целюліт, некроз м'яких тканин у місці введення.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2°С до 8°С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність.

Розводити вінорельбін можна лише стерильними розчинами, зазначеними у розділі «Спосіб застосування та дози».

Не допускається розведення препарату лужними розчинами, оскільки у лужному середовищі може утворюватися осад.

Вінорельбін не слід змішувати з іншими лікарськими засобами в одному інфузійному флаконі або шприці.

Категорія відпуску. за рецептом.

Примечание!

Рекомендации по назначению, использованию и дозировке лекарственных средств с учетом эффективности и безопасности приведены на основании данных «Справочника лекарственных средств Украины» и «Государственного формуляра лекарственных средств», включающих перечни ЛС, зарегистрированных в Украине с доказанной эффективностью, допустимой безопасностью и экономически выгодным использованием.

Персонализированное изготовление лекарственных средств в аптеках ЦПФ «ХЕМОТЕКА» осуществляется только по рецептам врачей и по заказу-требованию лечебно-профилактических учреждений.

Информация предоставлена ​​только в ознакомительных целях.

Для получения полной инструкции, просьба ознакомиться с инструкцией для медицинского применения препарата.

Схемы лечения, в которых используется Винорелбин (Vinorelbini)

 1. ПЕРЕЧЕНЬ ДОСТУПНЫХ СУБСТАНЦИЙ
  Винорелбин (адаптивный рецепт)
  Винорелбин
  Локализация заболевания:
  ПЕРЕЧЕНЬ ДОСТУПНЫХ СУБСТАНЦИЙ
  Название схемы:
  Винорелбин (адаптивный рецепт)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1
  Винорелбин
  60 0,9% NaCl 0 0 внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  201 (день)


  Количество циклов:
  1

  В этой таблице представлена только одна субстанция для удобства расчета цены и создания индивидуального ХемоРецепта без привязки к схемам лечения.

  Инструкция расчета стоимости:

  • нажмите на иконку «карандаш»;
  • в ячейке «Дни терапии» укажите количество дней *;
  • в ячейке «Дозирование» укажите дозу;
  • нажмите на иконку с «галочкой» для расчёта.

  * Например, 1-10, что равно 10 дозам. Максимальное количество дней – 200.

 2. Рак легких
  Цисплатин / Винорельбин (локальный протокол)
  Винорелбин, Цисплатин
  Локализация заболевания:
  Рак легких
  Название схемы:
  Цисплатин / Винорельбин (локальный протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1, 8
  Винорелбин
  30 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1
  Цисплатин
  80 0,9% NaCl 1000 мл 2 часа внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Цисплатин (только если СКФ ≥60 мл/мин.):

  Сопутствующая медикация:
  Премедикация: 500 мл 0,9% раствора NaCl + 10 мЭкв KCI + 8 мЭкв MgSO4 внутривенно в течение 60 мин.
  200 мл 20% раствора Маннита в течение 30 мин.
  Постмедикация: 500 мл 0,9% раствора NaCl внутривенно + 10 мЭкв KCI.
  Винорелбин вводится быстро внутривенно.

  (Внимание! Тромбофлебит; угроза некроза после экстравазации, поэтому желательно применение катетера "Port-A-Cath").

  После чего 250 мл 0,9% раствора NaCl внутривенно.

  Паспортная часть: нозология – рак легкого; код по мкб -10 – с 33, с 34.
  Потенциальные пользователи – отделение опухолей органов грудной полости Национального института рака.

  Авторство: Национальный институт рака

  Литература:
  Локальный протокол медицинской помощи и клинический маршрут больных раком легкого.

 3. Рак легких
  Цисплатин / Винорельбин (локальный протокол)
  Винорелбин, Цисплатин
  Локализация заболевания:
  Рак легких
  Название схемы:
  Цисплатин / Винорельбин (локальный протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1, 8, 15, 22
  Винорелбин
  25 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1
  Цисплатин
  100 0,9% NaCl 1000 мл 2 часа внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  29 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Цисплатин (только если СКФ ≥60 мл/мин.):

  Сопутствующая медикация:
  Премедикация: 500 мл 0,9% раствора NaCl + 10 мЭкв KCI + 8 мЭкв MgSO4 внутривенно в течение 60 мин.
  200 мл 20% раствора Маннита в течение 30 мин.
  Постмедикация: 500 мл 0,9% раствора NaCl внутривенно + 10 мЭкв KCI.
  Винорелбин вводится быстро внутривенно.

  (Внимание! Тромбофлебит; угроза некроза после экстравазации, поэтому желательно применение катетера "Port-A-Cath").

  После чего 250 мл 0,9% раствора NaCl внутривенно.

  Паспортная часть: нозология – рак легкого; код по мкб -10 – с 33, с 34.
  Потенциальные пользователи – отделение опухолей органов грудной полости Национального института рака.

  Авторство: Национальный институт рака

  Литература:
  Локальный протокол медицинской помощи и клинический маршрут больных раком легкого.

 4. Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Винорелбин (перорально) XA149 (европейский протокол) - Часть 1
  Винорелбин
  Локализация заболевания:
  Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Название схемы:
  Винорелбин (перорально) XA149 (европейский протокол) - Часть 1
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1
  Винорелбин
  60 - 0 - перорально
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  8 (день)


  Количество циклов:
  3

  Примечание:

  В случае нейтропении (один раз при 4 степени по ВОЗ или два раза при 3 степени по ВОЗ):

  • В течение первых трех недель после начала лечения сохранять дозу 60 мг/м2/неделя.
  • (*) В течение следующих недель снижать дозу с 80 мг/м2/неделя до 60 мг/м2/неделя. Смотрите - Винорелбин (перорально) XA149 (европейский протокол) - Часть 2.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Jassem J. et al., Ann Oncol 12: 1375ff, 2001.

 5. Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Винорелбин (перорально) XA149 (европейский протокол) - Часть 2
  Винорелбин
  Локализация заболевания:
  Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Название схемы:
  Винорелбин (перорально) XA149 (европейский протокол) - Часть 2
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1
  Винорелбин
  80 - 0 - перорально
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  8 (день)


  Количество циклов:
  1

  Примечание:

  Назначение этой схемы возможно только после прохождения схемы - Винорелбин (перорально) XA149 (европейский протокол) - Часть 1.

  В случае нейтропении (один раз при 4 степени по ВОЗ или два раза при 3 степени по ВОЗ):

  • В течение первых трех недель после начала лечения сохранять дозу 60 мг/м2/неделя.
  • (*) В течение следующих недель снижать дозу с 80 мг/м2/неделя до 60 мг/м2/неделя.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Jassem J. et al., Ann Oncol 12: 1375ff, 2001.

 6. Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Винорелбин / Цисплатин (локальный протокол)
  Винорелбин, Цисплатин
  Локализация заболевания:
  Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Название схемы:
  Винорелбин / Цисплатин (локальный протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1, 8
  Винорелбин
  30 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1
  Цисплатин
  80 0,9% NaCl 1000 мл 2 часа внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Паспортная часть: нозология – рак легкого; код по мкб -10.
  Потенциальные пользователи – отделение опухолей органов грудной полости Национального института рака.

  Авторство: Национальный институт рака

  Литература:
  Локальный протокол медицинской помощи и клинический маршрут больных раком легкого.

 7. Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Цисплатин / Винорелбин / Цетуксимаб XC336 (сутки 1) + XA070; XC884 (сутки 8) + XA070; XA070 (сутки 15) (европейский протокол)
  Винорелбин, Цетуксимаб, Цисплатин
  Локализация заболевания:
  Немелкоклеточный рак легкого - НМРЛ
  Название схемы:
  Цисплатин / Винорелбин / Цетуксимаб XC336 (сутки 1) + XA070; XC884 (сутки 8) + XA070; XA070 (сутки 15) (европейский протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1, 8
  Винорелбин
  25 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1, 8, 15
  Цетуксимаб
  250 0,9% NaCl 500 мл 1 час внутривенно
  1
  Цисплатин
  80 0,9% NaCl 1000 мл 2 часа внутривенно
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Винорелбин вводится быстро внутривенно.

  (Внимание! Тромбофлебит; угроза некроза после экстравазации, поэтому желательно применение катетера "Port-A-Cath").

  После чего 250 мл 0,9% раствора NaCl внутривенно.
  Цисплатин (только если СКФ ≥60 мл/мин.):
  Сопутствующая медикация:
  Премедикация: 500 мл 0,9% раствора NaCl + 10 мЭкв KCI + 8 мЭкв MgSO4 внутривенно в течение 60 мин.
  200 мл 20% раствора Маннита в течение 30 мин.
  Постмедикация: 500 мл 0,9% раствора NaCl внутривенно + 10 мЭкв KCI.
  (*) Цетуксимаб: Первое введение - в течение 120 минут в дозе 400 мг/м2 до начала химиотерапии. В соответствии с протоколом исследований, прием Цетуксимаба продолжается после завершения химиотерапии в течение обострения болезни или недопустимой токсичности.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Pirker R. et al., Lancet 373: 1525ff, 2009.

 8. Рак простаты
  Винорелбин / Гидрокортизон XC884 (европейский протокол)
  Винорелбин, Гидрокортизон
  Локализация заболевания:
  Рак простаты
  Название схемы:
  Винорелбин / Гидрокортизон XC884 (европейский протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1, 8
  Винорелбин
  30 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1-21
  Гидрокортизон
  40 (const) - 0 - перорально
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Винорелбин вводится быстро внутривенно.

  Внимание! Тромбофлебит; угроза некроза после экстравазации, поэтому желательно применение катетера "Port-A-Cath". После чего 250 мл 0,9% раствора NaCl.

  Авторы: Thomas Kühr, Ewald Wöll, Josef Thaler (руководство «Протоколы химиотерапии 2016. Текущие протоколы и таргетная терапия» (17-е издание, Инсбрук).
  Последнее изменение содержания: январь 2016 г.

  Литература:
  Abratt R.P. et al., Ann Oncol 15: 1613ff, 2004.

 9. Ходжкинская лимфома
  GVP ± R (локальный протокол)
  Винорелбин, Гемцитабин, Преднизолон
  Локализация заболевания:
  Ходжкинская лимфома
  Название схемы:
  GVP ± R (локальный протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1,8
  Винорелбин
  30 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1,8
  Гемцитабин
  1000 0,9% NaCl 250 мл 30 минут внутривенно
  1-8
  Преднизолон
  100 мг (const) - - - перорально
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Нозология – рецидив лимфомы Ходжкина, неходжкинских лимфом.

  Протокол предназначен для отделения онкогематологии с группой адъювантных методов лечения, отделение лучевой терапии Национального института рака.

  Авторство: Национальный институт рака

 10. Ходжкинская лимфома
  IVEG ± R (локальный протокол)
  Винорелбин, Гемцитабин, Ифосфамид, Преднизолон
  Локализация заболевания:
  Ходжкинская лимфома
  Название схемы:
  IVEG ± R (локальный протокол)
  Дни терапии Лекарственное средство Дозировка, мг/м2 Растворитель Объем (мл / шт) Время введения Путь введения
  1
  Винорелбин
  20 0,9% NaCl 100 мл 10 минут внутривенно
  1,4
  Гемцитабин
  800 0,9% NaCl 250 мл 30 минут внутривенно
  1-4
  Ифосфамид
  2000 0,9% NaCl 500 мл 1 час внутривенно
  1-4
  Преднизолон
  100 мг (const) - - - перорально
  График введения препаратов
  Цикл 1
  Сутки терапии 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
  Дополнительная информация
  ПОВТОРНО на:
  22 (день)


  Количество циклов:
  6

  Примечание:

  Нозология – рецидив лимфомы Ходжкина, неходжкинских лимфом.

  Протокол предназначен для отделения онкогематологии с группой адъювантных методов лечения, отделение лучевой терапии Национального института рака.

  Важно – Месна (Mesna) 20% дозы Ифосфамида, через 0, 4 - 8 ч. после приема Ифосфамида.

  Авторство: Национальный институт рака